15 lat masowej wysyłki SMS-ów

Autor opublikowano 26/11/2018 13:33
15 lat masowej wysyłki

W tym roku SerwerSMS.pl, firma, która jako pierwsza w Polsce stworzyła i udostępniła narzędzie do masowej wysyłki wiadomości SMS, obchodzi 15-lecie swojego istnienia.

Tuż przed uruchomieniem platformy SerwerSMS.pl w 2003 roku telefony komórkowe cieszyły się już wśród Polaków sporą popularnością. Badania z 2002 roku pokazują, że już wtedy 36% obywateli miało zarejestrowaną kartę SIM i korzystało z funkcjonalności, jakich dostarczały komórki. W niedługim czasie rynek zaczął dojrzewać w niewyobrażalnym tempie. Naturalnie w tamtym momencie nie było mowy o internecie w telefonie czy też wysyłaniu zdjęć, dlatego powstanie SerwerSMS.pl – platformy do masowej wysyłki wiadomości tekstowych było swoistą nowością, której zalety wkrótce zaczęły doceniać firmy w całej Polsce.

Z badania „Komunikacja SMS w Polsce 2016/2017. Wydanie 5.” wynika, że obecnie aż 86,2% osób posiada smartfony. Ta wysoka wartość pokazuje, jak bardzo lubimy i przyzwyczailiśmy się do narzędzia, jakim jest przenośny, multifunkcyjny telefon. Najnowsze dane GUSu pokazują, że na jednego Polaka przypada średnio 1,4 karty SIM, można zatem uznać, że w 2018 roku każdy Polak jest posiadaczem telefonu komórkowego.

Funkcjonalności smartfonów przybywa, użytkownicy korzystają z pojawiających się wciąż jak grzyby po deszczu nowych aplikacji, jednak telefon komórkowy nadal służy w głównej mierze do wykonywania rozmów telefonicznych i przesyłania wiadomości SMS. Dlaczego SMS jest wciąż tak lubianym kanałem komunikacji?

Z badania SerwerSMS.pl wynika, że przede wszystkim ze względu na prostotę korzystania (80,4 %) – nie da się ukryć, że SMS jest rozwiązaniem, którym bez problemu może posługiwać się osoba w każdym wieku. Kolejna zaleta wiadomości tekstowej to łatwy i powszechny dostęp (80,1%) – do wysyłki i odbioru wiadomości SMS potrzeba jedynie telefonu komórkowego i nie ma znaczenia jego model, rok produkcji czy dostęp do internetu – SMS dotrze zawsze. Szybkość dostarczania wiadomości plasuje się z kolei na trzecim miejscu (77,1%), a zasięg usługi na czwartym (73,6%). To świadczy o szerokiej uniwersalności tego narzędzia.

Jak pokazują powyższe dane, SMS ma się bardzo dobrze i z tego powodu swoje miejsce znalazł również w komunikacji masowej B2C i B2B. Popularność, niezawodność, prostota i możliwości tego narzędzia, zostały docenione przez środowisko biznesu, w którym SMS wciąż rozwija swoje możliwości.

Jednak Platforma SerwerSMS.pl to nie tylko wiadomości tekstowe, ale także wysyłka i odbiór wiadomości MMS, Voice, wiadomości Push, a także tych wysyłanych przez Viber. Marka będąc też oficjalnym partnerem Google, jako pierwsza w kraju dołączyła do Early Access Program testując RCS czyli Rich Communication Services. To nowy format, który docelowo ma pozwalać na korzystanie z dużych multimedialnych wiadomości na każdym telefonie z Androidem oraz prowadzenie czatów grupowych, video rozmów czy współdzielenie plików.

W 2013 roku firma SerwerSMS.pl świętowała swoje 10 urodziny. Od tego czasu zaszło wiele zmian, zarówno organizacyjnych, jak i typowo technologicznych. W 2017 spółka weszła w skład holdingu R22, który notowany jest na GPW, zmieniając przy tym nazwę na SerwerSMS Polska Sp. z o.o. oraz siedzibę główną z Pniówka na Rybnik. Obecnie SerwerSMS.pl dostarcza aplikację na wszystkie urządzenia mobilne, posiada zmienioną i odświeżoną stroną www, udoskonalony i bardziej intuicyjny panel klienta, stronę www stworzoną w języku francuskim i angielskim, rozwinięte API i setki integracji – m.in z Zapierem. To niektóre ze zmian, jakie wydarzyły się tylko w ciągu ostatnich pięciu lat. Dla SerwerSMS.pl to jednak dopiero początek – w najbliższej przyszłości platforma ma w planach wzmożoną aktywność na rynkach międzynarodowych.

15 lat masowej wysyłki SMS-ów
5 (100%) 1 vote

 

Jestem zaciekawiony światem nowości technologicznych. Twardo stąpam po ziemi. Uwielbiam czytać, słuchać muzyki, podróżować i markę Xiaomi. W wolnych chwilach jeżdżę na rolkach. Kocham delikatną kawę i żelki.

Najnowsze posty

Dzisiaj w Katowicach Xiaomi otwiera kolejny salon, takie promocje czekają

Dzisiaj w Katowicach Xiaomi otwiera Mi Store, takie promocje czekają

Dzisiaj o godzinie 10:00 w Katowicach Xiaomi otworzy swój piąty autoryzowany Mi Store. Salon mieścić się będzie w Galerii Katowickiej.

Xiaomi Mi MIX 3 5G Snapdragon 855

Xiaomi Mi MIX 3 z 5G i Snapdragonem 855 pokazany w Chinach

Xiaomi zaprezentowało wersję 5G Mi MIX 3 na konferencji w China Mobile Global Partner. Jest to jeden z pierwszych smartfonów

Icy Dock Flex-Fit Quinto MB344SPO

Wykorzystaj zatokę 5,25″ z Icy Dock Flex-Fit Quinto MB344SPO

Icy Dock Flex-Fit Quinto MB344SPO to akcesorium mieszczące w sobie napęd optyczny oraz dyski 2,5″ w jednej zatoce 5,25″. Maksymalna

Systemy mini VRF marki AUX

Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniego rodzaju urządzeń do instalacji klimatyzacji mamy do wyboru wiele rozwiązań. Jednym z nich są systemy

produkty marki Green Cell

Doładuj się na Święta

Wielkimi krokami zbliża się 6 grudnia, a wraz z nim Mikołajki. Z tej okazji Świat Baterii przygotował specjalne promocje. Świąteczne

To zagrożenie jest praktycznie wszędzie! Publiczne WiFi.

Zanim połączysz się z publiczną siecią WiFi – przeczytaj o zagrożeniach i wskazówkach jak ich uniknąć Zastanów się kiedy ostatnio

Icy Dock EZ-Fit Lite MB290SP-B

Icy Dock EZ-Fit Lite MB290SP-B – lekkość i chłodzenie w jednym

Icy Dock EZ-Fit Lite MB290SP-B to adapter, dzięki któremu użytkownik może zastosować w swoim systemie 2x dyski 2,5″ HDD/SSD IDE

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: