samsung s8

Polski rynek smartfonów na czasie, a dokładnie Samsung S8 i S8+ w końcu dostają Androida Oreo

Posiadacze Samsung s8 i s8+ w końcu dostali dłuuuugooo wyczekiwanego Androida Oreo, który dzisiaj tzw. 12.02.18r trafił na urządzenia w Polsce.

 

Aktualizacja rozpoczyna się przez ręczne zatwierdzenie pobrania oprogramowania systemu Android Oreo. Smartfon pobierze aktualizacje i kilka krotnie zostanie włączony i wyłączony. Następnie pulpit który znaliśmy z poprzedniej wersji systemu operacyjnego już nigdy nas nie nawiedzi.

 

Samsung S8 i S8+ to nowy system, ale czy też nowe błędy?

Aktualizacja zajmuje około 487 MB i nazywa się G955XXU1CRAP. Użytkownicy jak na tę chwilę nie zauważyli żadnych błędów związanych z instalacją Oreo, miejmy nadzieję, że już tak zostanie. Dobrą wiadomością jest fakt dodanej łatki bezpieczeństwa zgodną na lutego 2018r.

 

Jakie zmiany wprowadza system Oreo?

Bardzo widoczną zmianą jest dodanie opcji tzw. picture-in-picture, która zaskoczy nie jednego fana nowości. Poprawiony i bardziej wydajny tryb oszczędzania baterii, który jak twierdzi Samsung ma zauważalnie dłużej działać na jednym pełnym naładowaniu urządzenia. Polska aktualizacja wprowadza ulepszenie zabezpieczeń Androida wraz z wspomnianą wcześniej łatką. Dla wymagających od smartfona dłuższego czasu na baterii polecam poradnik z ustawieniami dla Oreo pt. Jak oszczędzić baterię w smartphone? Poradnik, a nie porady!

 

A co z aktualizacją u operatorów?

Aktualny system zawitał jak na daną chwilę tylko i wyłącznie dla smartfonów kupionych w salonach bezpośredniej sprzedaży bez wgranej przez operatora nakładki. Jeszcze żaden operator w Polsce nie potwierdził aktualizacji, a co najgorsze nie mają jej jeszcze w planach. Jednak nie ma co się martwic i dmuchać na zimno, gdyż prędzej czy później taka aktualizacja nastąpi.

 

Dokładniejsze zmiany zaobserwujecie oglądając poniższy filmik:

Jak można zauważyć drobnych zmian jest o wiele więcej i warto jeszcze raz wspomnieć o funki kompresującej obraz o nazwie picture-in-picture.

 

Tutaj prośba do użytkowników o zgłaszanie ewentualnych błędów, aby poinformować resztę światu Polskiego o tym czy warto czy nie warto zainstalować aktualizacje. Takie błędy możecie pisać w komentarzach pod tym postem. Miejmy nadzieję, że nie będzie żadnych.

Marcin Author

Zaciekawiony światem nowości technologicznych. Twardo stąpający po ziemi fan gadżetów i marki Xiaomi.