LG wycofuje się z produkcji smartfonów

„Odejście od produkcji i sprzedaży smartfonów umożliwia firmie skupienie się na rozwijających się sektorach, w tym na pojazdach elektrycznych i internecie rzeczy” – czytamy we wtorkowym komunikacie firmy LG Electronics Inc. LG wyprodukuje ostatni telefon 31 lipca br. Sprzedaż zapasów i wsparcie użytkowników modeli tej firmy ma trwać dłużej.

Potwierdziły się nieoficjalne informacje z ostatnich tygodni – po blisko 20 latach LG rezygnuje z produkcji telefonów komórkowych. „Strategiczna decyzja LG o wyjściu z niezwykle konkurencyjnego sektora smartfonów umożliwi firmie skoncentrowanie zasobów w obszarach wzrostu, takich jak podzespoły do pojazdów elektrycznych, urządzenia połączone, inteligentne domy, robotyka, sztuczna inteligencja i rozwiązania b2b, a także platformy i usługi” – czytamy w komunikacie firmy. 

Bieżące zapasy smartfonów LG będą nadal dostępne w sprzedaży. Firma zapewni też wsparcie serwisowe i aktualizacje oprogramowania dla klientów używających dotychczasowych produktów mobilnych. Według Reutersa od 2015 do 2020 roku dział smartfonów LG przyniósł starty w wysokości 4,4 miliarda dolarów, zaś w 2020 roku firma sprzedała 23 mln swoich urządzeń, podczas gdy np. światowy lider – Samsung – osiągnął sprzedaż na poziomie 256 mln.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *