android p

Android P już jest do pobrania w wersji preview. Wprowadza wiele udogodnień jak i lokalizowanie w pomieszczeniach

Android P właśnie zadebiutował w wersji preview. Oznacza to, że Developerzy mogą już pobrać poglądową wersję Androida P. Dzięki nowej wersji z literką P przyszli użytkownicy otrzymają wsparcie dla ekranów z wycięciem ekranu, czy też nietypowe lokalizowanie w pomieszczeniach.

 

Android P czyli wewnętrzne pozycjonowanie za pomocą Wi-Fi RTT

Wsparcie dla protokołu Wi-Fi IEEE 802.11mc, który znany jest pod nazwą jako WiFi Round-Trip-Time (RTT). Oznajmia, że użytkownik nie musi łączyć się z żadną siecią Wi-Fi. Urządzenie oblicza dystans od najbliższych punktów dostępowych i na ich podstawie lokalizuje użytkownika z dokładnością do około dwóch metrów. Jak podaje blog Android-developers wyzwaniem dla programistów było zlokalizować osobę we wewnątrz budynku.

android p

 

Wsparcie dla Notch z iPhone X i nietypowych rozmiarów ekranów

Aplikacje w Android P będą mogły w pełni korzystać z najnowszych ekranów urządzeń z treścią pełnoekranową. Dzięki tej funkcji developerzy nie będą mieli problemów z tworzeniem aplikacji na różnego rodzaju wielkości ekranów. Tak samo zostało dodane wsparcie dla Notch czyli wycięcia na głośnik, aparat itp. które znajduje się w iPhone X, a teraz również w kilku smartfonach. Już niedługo wyjdzie Umidigi Z2, który również będzie posiadał te wcięcie. Umidigi Z2 z ogromną baterią i ekranem. Ma mieć wyświetlacz jak z IPhone X oraz czytnik linii papilarnych pod nim

android p

 

Lepszy system powiadomień

Pasek powiadomień ma być jedną z najbardziej zauważalnych zmian. Poprawić ma się czytelność, ale też twórcy aplikacji otrzymają nowe możliwości przekazywania użytkownikowi informacji. Takie jak obrazki i szybkie odpowiedzi. Użytkownik będzie mógł odpowiedzieć na wiadomość bezpośrednio z aplikacji bez konieczności uruchamiania.

android p

 

Obsłuży Interfejs API wielu kamer

Android P będzie wspierał format HEIF, który swoją popularność zyskał w systemie iOS 11. Ten system poprawia kompresję zdjęć, dzięki czemu będą one mniej ważyć, ale równie świetnie wyglądać.

 

Dodatkowym atutem jest jeszcze kolejna poprawa energooszczędności i bezpieczeństwa Bezpieczeństwo ponad wszystko z Android P który nie pozwoli by ktokolwiek podglądał Cię przez kamerę w smartfonie. Android P to jeden z tych wersji systemu, które rzeczywiście „coś” wprowadzają nowego. Dla zaciekawionych poprzedni Android Oreo znalazł się dopiero dla 1.1% urządzeniach na całym świecie. Polski rynek smartfonów na czasie, a dokładnie Samsung S8 i S8+ w końcu dostają Androida Oreo

 

 


Źródło: Android-developersJeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas o tym! Zaznacz błędny tekst, a następnie wciśnij kombinacje klawiszy Ctrl+Enter.

Marcin Author

Zaciekawiony światem nowości technologicznych. Twardo stąpający po ziemi fan gadżetów i marki Xiaomi.