The Sims 4 za darmo na wszystkich platformach. Skąd pobrać?

The Sims 4 od godz. 19.00 dostępne będzie za darmo na komputerach i konsolach. EA postanowiło wypuścić ostatnią odsłonę swojej klasycznej serii w formacie free-to-play. Dla graczy to szansa sprawdzenia The Sims 4 za darmo, dla EA to możliwość zachęcania do zakupu ogromnej liczby dodatków.

To już osiem lat od momentu premiery The Sims 4. Czas najwyższy na nową odsłonę? Electronic Arts jeszcze o tym nie myśli (albo myśli, a nikomu nie mówi!) i na razie chce jeszcze nieco zarobić na czwartej odsłonie serii. Dlatego… udostępnia ją za darmo.

Wszyscy nowi gracze będą mogli pobrać grę podstawową The Sims 4 bez dodatkowych opłat na PC za pośrednictwem aplikacji EA lub Origin, na komputerach Mac za pośrednictwem Origin, na Steam oraz na konsolach PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X|S i Xbox One. Start darmowej wersji o godz. 19.00 polskiego czasu.

Zaraz… jak EA chce na tym zarobić? To proste. Podstawowa wersja gry oferuje naprawdę małą porcję aktywności, przedmiotów i funkcji w porównaniu z tym, co można otrzymać w dodatkach. Tych wyszło do tej pory… 12 dużych rozszerzeń, 12 średnich pakietów, 18 zestawów akcesoriów, a do tego jeszcze kolekcje i zestawy. Uff… naprawdę tego dużo.