Automatyczna wiadomość sms o nieobecności podczas próby połączenia. Świetne i praktyczne rozwiązanie. Oto poradnik

Autor opublikowano 02/05/2018 14:55
Automatyczna wiadomość sms o nieobecności

Automatyczna wiadomość sms o nieobecności to inaczej sms z informacją, którą sami wpisujemy. Osoba dzwoniąca w trakcie połączenia otrzyma utworzoną wcześniej wiadomość.

Siedzisz w pracy na ważnej rozmowie, ale klienci czy też rodzina próbuje się do Ciebie dodzwonić. Wiadomo, że nie będziesz pisał sms-ów „wymówek„, bo nie możesz korzystać z telefonu. Co wtedy? Odpowiedź jest banalna, ponieważ wystarczy wszystko ustawić automatycznie. Jedynie nie możemy zapomnieć uruchomić danej opcji przed sytuacją w której nie będziemy korzystali z smartfona.

Z takiej opcji bardzo często korzystam w trakcje pracy, a przeważnie gdy jem obiad i nie chcę zostawiać osoby bez odpowiedzi. Muszę przyznać, że takie rozwiązanie jest bardzo przyjemne. Czasami zdarza mi się zobaczyć wiadomość zwrotną typu „Dobrze, zadzwonię później”. Zabawnie, bo ludzie nie wiedzą, że człowiek tego nie wysłał ;)

Na sam początek pobieramy i instalujemy aplikację Auto SMS z sklepu Google Play.

Po włączeniu dla ułatwienia przechodzimy do ustawień (lewy górny róg), aby wysunąć z lewej strony belkę. Zmieniamy język na Polski.

Wyświetli się nam jeden profil o nazwie „Profile 1”.

Klikamy w ten profil, a następnie ustawiamy opcje które nas interesują. Np. jeżeli chcesz, aby wiadomość typu „Zadzwonie później, nie mogę rozmawiać” była wysyłana do osób próbujących się do Ciebie dodzwonić. Włącz opcję „Automatyczna odpowiedź na połączenie”.

Wiadomość, która ma zostać wysłana ustawimy w opcji „Wiadomość odpowiedzi”. W moim przypadku jest to „W tej chwili jestem na spotkaniu, proszę zadzwonić później”.

Poniżej ustawień „Wiadomości Odpowiedzi” znajdziemy możliwość wybrania czasu na ile ma być włączona automatyczna wiadomość sms o nieobecności np. na 3 godziny, co dwa dni itp.

Kolejną przydatną opcją jest wybór kontaktów. Docelowo możemy wybrać jeden kontakt lub wszystkich, albo kilka. Wybór grupy może również być odpowiedzią na niechciane połączenia od danego kontaktu. Taki kontakt dostaje odpowiedź, a połączenie nie jest odbierane. Ewentualnie możesz skorzystać z poradnika Jak zablokować połączenia i sms-y, a także usługi premium?.

Przy włączeniu opcji otrzymamy powiadomienie, że Auto SMS pracuje w tle i wyświetli licznik wysłanych sms-ów.

Automatyczna wiadomość sms o nieobecności

Dobrym rozwiązaniem jeżeli zależy nam na kopi sms-ów i pewności jej wykonania będzie skorzystanie z poradnika Jak zrobić kopię sms-ów i połączeń? Nic trudnego!

Myślę, że automatyczna wiadomość sms o nieobecności to nie takie głupie rozwiązanie. Przecież lepiej przeczytać sms niż nie dodzwonić się bez żadnej odpowiedzi?.

Błąd w pisowni? Powiadom nas o tym zaznaczając błędny tekst w artykule, a następnie wciśnij Ctrl+Enter.
Automatyczna wiadomość sms o nieobecności podczas próby połączenia. Świetne i praktyczne rozwiązanie. Oto poradnik
5 (100%) 1 vote

 

Zaciekawiony światem nowości technologicznych. Twardo stąpający po ziemi fan gadżetów i marki Xiaomi.

Najnowsze posty

Jak wgrać język polski do Xiaomi Amazfit bip

Jak wgrać język polski do Xiaomi Amazfit bip?

Xiaomi szybko przekonuje nas do tego, że Polacy nie gęsi i swój język mają dlatego myślę, że bez sensu będzie korzystać

Jak wgrać język Polski do Xiaomi Mi Band 3

Jak wgrać język Polski do Xiaomi Mi Band 3? Najłatwiejszy poradnik

W dzisiejszym poradniku pt. Jak wgrać język Polski do Xiaomi Mi Band 3? pokaże Wam jak w prosty i szybki sposób

Tenda-mesh-1

Sieci mesh już dla każdego

Tradycyjne routery Wi-Fi będą powoli znikać z naszych domów. Pojawią się w nich sieci mesh, które rozwiązują wiele codziennych problemów

Jak wgrać język Polski do Xiaomi Amazfit Pace poradnik

Poradnik: Jak wgrać język Polski do Xiaomi Amazfit Pace?

Obsługa smartwatcha Xiaomi Amazfit Pace nie jest niczym skomplikowanym, jednak anglojęzyczna, bądź co gorsza chińska wersja może nie tyle co paskudzić

Jak przyśpieszyć stronę z Wordpress 2018

Jak przyśpieszyć stronę z WordPress? Łatwy poradnik wraz z wskazówkami krok po kroku

Zapewne skoro już tutaj jesteś potrzebujesz przyśpieszyć swoją stronę internetową działającą na silniku WordPress. Optymalizacja jest bardzo łatwa i przyjemna,

Jak wgrać i skąd brać nowe tarcze do smartwatch Xiaomi Amazfit Pace

Jak wgrać i skąd brać nowe tarcze do smartwatch Xiaomi Amazfit Pace?

Każdy gadżet znajdzie wśród ludzi konsumentów, tak samo jest z tableten i smartwatchem, po jakimś czasie się nudzą. Jednak Smartwatch

Jak wyłączyć reklamy w Disqus 2018

Poradnik: Jak wyłączyć reklamy w Disqus? – To naprawdę łatwe!

Disqus ostatnimi dniami mocno szaleje z reklamami, które umieszcza na stronach, gdzie został zainstalowany system komentarzy. W dzisiejszym poradniku „Jak

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: