Automatyczne usuwanie obiektów w Zdjęcia Google nie powstanie w najbliższym czasie

Autor opublikowano 13/05/2018 16:15
Automatyczne usuwanie obiektów w Zdjęcia Google

Automatyczne usuwanie obiektów w Zdjęcia Google było zapowiadaną usługą, pozwalającą pozbyć się niechcianych elementów ze zdjęcia. Niestety Google twierdzi, że ma inne „lepsze” priorytety.

Na chwilę obecną Zdjęcia Google mogą rozpoznać obiekty oraz sceny na poszczególnych fotografiach, co działa w miarę dobrze. Możesz zobaczyć jak dana opcja wyszuka zdjęcia na których jest pies, poprzez wpisanie w wyszukiwarkę „pies”. Niby nic takiego, a ułatwia życie.

Dodatkowo aplikacja pozwala na edycję zdjęć poprzez kadrowanie, dodanie filtrów czy zmianę nasycenia kolorów. Takie opcje dostępne są już w każdej aplikacji szanującej przez programistę.

Niestety rok temu Google pokazał świetną opcję edycji, która była w stanie usuwać niechciane obiekty dzięki maszynowemu uczeniu się (podobnie jak wyszukiwanie psa). Według Google przeszkadzające elementy na zdjęciu mogą być usunięte. Poniżej pokazane zostało jak działa taka opcja:

Zdjęcia Google nie tylko miały usunąć niepotrzebne elementy, ale również ulepszyć fotografię w jakości, poprzez wybieranie najbardziej dokładnych pikseli.

Niestety nowości zostają przeniesione na dalszy plan, ponieważ Google planuje wprowadzić szereg bardziej przydatnych funkcji.

Błąd w pisowni? Powiadom nas o tym zaznaczając błędny tekst w artykule, a następnie wciśnij Ctrl+Enter.
Automatyczne usuwanie obiektów w Zdjęcia Google nie powstanie w najbliższym czasie
Oceń

 

Jestem zaciekawiony światem nowości technologicznych. Twardo stąpam po ziemi. Uwielbiam czytać, słuchać muzyki, podróżować i markę Xiaomi. W wolnych chwilach jeżdżę na rolkach. Kocham delikatną kawę i żelki.

Najnowsze posty

Google wprowadza świat 3D

Google wprowadza świat 3D w swoich mapach

Płaskoziemcy rozpowszechniają swoją głupią tezę, aż Google dodaje nowy tryb 3D w Google Maps, który jest dostępny w wersji przeglądowej na

Aparat Google raw

Aparat Google dostaje obsługę RAW i korekcję zniekształceń szerokokątnych, ale to nie wszystko

Android P Developer Preview 4 jest już dostępny i zawiera aktualizacje aplikacji, a w nim Aparat Google RAW z nich

Google Al

Google Al jest tak mądry, że umówił telefonicznie wizytę u fryzjera bez ingerencji człowieka

Nie potrzeba mi więcej dowodów, aby był zafascynowanym oraz zaniepokojonym. Na konferencji Google Al pokazało jak może porozumieć się z

Aktualizacja Wear OS 2

Aktualizacja Wear OS 2 wprowadza nowy tryb oszczędzania baterii

Półtora miesiąca od powstania Wear OS, firma Google ogłosiła aktualizację oprogramowania Wear OS Deweloper 2 (DP2) w Google I /

Youtube Kids

Google zmieni algorytm dopasowujący treści rekomendowanych filmików w aplikacji Youtube Kids

Nie od dzisiaj wiadomo, że algorytm dopasowujący treści wyświetlanych filmików dla najmłodszych w aplikacji Youtube Kids, potrafi być mylny i

Demo FUCHSIA OS

Demo FUCHSIA OS zobacz już teraz nowy system od Google w przeglądarce

Od dosłownie chwili czasu Demo Fuchsia OS jest dostępna dla każdego użytkownika posiadającego link do przetestowania bardzo ograniczonej wersji programu.

skracacz linków goo.gl google

Google zamyka skracacz linków goo.gl już 13 kwietnia

Google podało informację, że już od 13 kwietnia blokuje możliwość używania swojej aplikacji do skracania długich i niezbyt ładnych linków.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: