AERO2

Chcesz internet do smartfona za którego nie zapłacisz nic? Internet od Aero2 jest całkowicie darmowy bez żadnych kruczków

To zabawne jak media milczą w sprawie darmowego internetu który ma już kilka lat. O ile samo darmowe oznacza u innych z pozoru, tak Aero2 w stu procentach jest bezpłatną usługą internetu mobilnego, którego użytkownik może używać jak chce i lubi.

 

Osobiście przez dłuższy okres czasu korzystałem z bezpłatnego internetu od Aero2 i muszę przyznać, że jedynie sprawiał mi zakłopotanie kod captcha, którego przepisujemy w wyznaczonym czasie. Grałem nawet w grę Bomber Friends i nie sprawiał żadnych problemów. Teraz korzystam z oferty od A2mobile, bo jak wspomniałem wcześniej w artykule jest to najtańsza oferta na rynku.

 

Jakie warunki trzeba spełnić, aby korzystać z Aero2?

Aby korzystać z darmowego internetu trzeba być Polakiem i mieszkać w Polsce. Internet ten bowiem nie działa za granicami naszego Państwa oraz nie zostanie udostępniony innej narodowości. Spółka Aero2 wygrała przetarg na częstotliwości 2500-2600MHz służące do obsługi sieci bezprzewodowej LTE. Umowa z Urzędem Komunikacji Elektronicznej mówi, że w zamian za częstotliwości spółka musi udostępniać Polakom darmowy internet.

 

Ograniczenia?

Tak są. Nie może być tak pięknie jak się wydaję, ale nie jest tak źle jak może się wydawać. Internet Aero2 w wersji darmowej dostawy wykazuje prędkość do 512 kb/s w smartfonie ta prędkość umożliwia oglądanie filmów na YouTube czy sprawdzanie poczty. Użytkownik co godzinę musi wpisywać kod spamowy, aby nie zakłócać przez pobieranie filmów itp. pracy innym użytkownikom.

Aero2 wspiera technologię LTE, lecz należy pamiętać iż połączenie LTE zjada procenty baterii jak szalone. Warto ustawić smartfon pod oszczędzanie baterii. Więcej na ten temat przeczytacie w artykule pt. Jak oszczędzić baterię w smartphone? Poradnik, a nie porady!

 

Jak zamówić i ile to kosztuje?

Tak. Musimy coś zapłacić, a dokładnie koszty wysyłki zwrotnej czyli 20 zł. Koszty wynikają z depozytu, aby Aero2 mogli wydać kartę SIM trzeba najpierw opłacić wysyłkę. Jednak trzeba pamiętać, że należy potwierdzić swoją tożsamość przez wysłanie odpowiedniej dokumentacji. A więcej na ten temat znajdziemy w poradniku krok po kroku jak zamówić kartę Aero2?

 

Wyłączenie kodu captcha?

Aby zapewnić sobie nieprzerwany dostęp do darmowego internetu od Aero2, wymagana jest pisemna informacja o tym, że nasz wzrok jest dość słaby i przepisywanie kodu sprawia nie lada wyzwanie. Ewentualnie możemy korzystać z płatnych pakietów które kosztują od 1 zł za 1 GB internetu.

Na stronie Aero2 czytamy:

W tym celu Korzystający z Bezpłatnego Dostępu do Internetu, który jest osobą niepełnosprawną z dysfunkcją wzroku powinien przesłać  e-mail na adres wzrok@aero2.pl podając:

  1. Imię i nazwisko, numer PESEL, nr karty SIM oraz skan jednego z poniższych dokumentów;
    1. ważne orzeczenie potwierdzające znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności z powodu stanu narządu wzroku, wydane przez zespół orzekający o stopniu niepełnosprawności, na podstawie przepisów prawa polskiego – skan orzeczenia;
    2. Legitymacja Polskiego Związku Niewidomych stwierdzająca znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności z powodu stanu narządu wzroku – skan legitymacji;
    3. ważna legitymacja wydana przez właściwy organ, dokumentująca znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności z powodu stanu narządu wzroku zgodnie ze wzorem określonym przez Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej – skan legitymacji.

Uwaga: sprawdzamy zgodność danych w dokumencie z danymi, które Korzystający podał we wniosku Aero2 o wydanie kary SIM Aero2 BDI.

 

Czy korzystanie z darmowego internetu 512 kb/s w tych czasach będzie wystarczające?

Myślę, że tak. Do przeglądania poczty i odpisywania oraz jako dodatkowy internet w razie czego będzie jak najbardziej słusznym rozwiązaniem. Nawet do pobrania małej gry Najlepsze aplikacje i gry na smartfona według Google?, czy też wyszukiwania informacji. Z sprzętem takim jak GPD Pocket to mini laptop z wydajnością lepszą niż nie jeden komputer współpracowałby w zupełności wystarczająco do rozrywki w pociągu.

 

Pytania proszę zadawać w komentarzach pod artykułem.Jeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas o tym! Zaznacz błędny tekst, a następnie wciśnij kombinacje klawiszy Ctrl+Enter.

Marcin Author

Zaciekawiony światem nowości technologicznych. Twardo stąpający po ziemi fan gadżetów i marki Xiaomi.