Dokumenty Google vs. Microsoft Word

Autor opublikowano 17/05/2018 14:24
dokumenty google

Microsoft Word jest z nami już od 1983 roku i na swej drodze nie ma w ogóle konkurencji, która mogłaby go pokonać swoja popularnością. Za to Dokumenty Google powstały w 2007 roku, a więc są nowym pakietem biurowym wprowadzonym przez Google.

Google jest daleko w tyle ze swoim konkurentem, ale podstawowe pismo lub innego rodzaju dokument np. CV jak najbardziej uda nam się zrobić. Poza tym do możliwości wchodzą tabelki, edycja zdjęć, tekstu, nagłówków i kolory oraz obramowania. Google jest z nami zawsze pod ręką, a więc nie musimy się obawiać, że gdzieś coś nam ucieknie. Dokumenty Google można rozbudować dodając innych użytkowników lub wtyczki polepszające pracę aplikacji. Microsoft Word to światowej sławy gigant, który jest na tyle zaawansowany, że nie wymaga, żadnych integracji z innymi dodatkami. Sam w sobie zawiera szablon stron, dzięki czemu możemy edytować już gotowy plik tekstowy. Oba programy są dostępne online, a edycja tekstu zapisuje się automatycznie, więc nie trzeba się bać, że coś ucierpi.

Wygląd i przejrzystość

Jak dla mnie, bardziej przejrzyste i ładniejsze są Dokumenty Google, ale to kwestia gustu i małej ilości opcji, dzięki czemu praca jest szybka i przyjemna. Microsoft Word Online, to aplikacja głównie do zaawansowanej edycji tekstu, więc jest tu wiele rzeczy nawalone i może to odpychać.

Microsoft Word Online:

dokumenty google

Dokumenty Google:

dokumenty google

Edytowanie tekstu w Smartphone

Przyjemność z edycji tekstu i tworzenia dokumentów w telefonie jest już raczej standardem, niż czymś nowym. W Dokumentach Google mamy możliwość edytowania offline i do dyspozycji nie mamy ograniczenia edycji tekstu pomiędzy komputerem, a smartfonem. Opcje są takie same.

Microsoft Word może kolejny raz zachwycić swoja potęgą. To już nie tylko aplikacja, ale profesjonalny edytor tekstowy. Dane pomiędzy aplikacjami, a komputerem synchronizują się automatycznie.

dokumenty google dokumenty google

Po lewej stronie Dokumenty Google, a po prawej Microsoft Word.

Zapisywanie danych

Standardowo obydwa programy jak i aplikacje obsługują edytowanie offline oraz zapisywanie dokumentów jako .pdf i wiele różnych formatów, także nie trzeba uważać, czy danych program obsłuży mało popularny format tekstu.

Co używać?

Przede wszystkim musimy zastanowić się do czego nam potrzebny edytor tekstowy. Do łatwiejszych, podstawowych prac idealnie na początek przygody sprawdzą się Dokumenty Google. Osoby zaczynające tworzenie tekstu nie powinny znaleźć kłopotów z ich obsługą.

Jeżeli chcemy osiągnąć kilku stronicowe, a na dodatek skomplikowane pismo, powinniśmy zastosować się do Word-a z Microsoftu, dzięki któremu nasza praca stanie na wyższym poziomie.

Aplikacje na smartfona bezpośrednio ze sklepu Google Play

Dokumenty Google

Microsoft Word

Źródło: Wikipedia – Microsoft , Wikipedia – Dokumenty , Dokumenty Google , Microsoft Word

Błąd w pisowni? Powiadom nas o tym zaznaczając błędny tekst w artykule, a następnie wciśnij Ctrl+Enter.
Dokumenty Google vs. Microsoft Word
5 (100%) 1 vote

 

Jestem zaciekawiony światem nowości technologicznych. Twardo stąpam po ziemi. Uwielbiam czytać, słuchać muzyki, podróżować i markę Xiaomi. W wolnych chwilach jeżdżę na rolkach. Kocham delikatną kawę i żelki.

Najnowsze posty

LG G7 ThinQ czy iPhone X który smartfon lepszy?

To zabawne jak LG tłumaczy się wobec ekranu Notch (uszkami), że nie jest kolejną kopią iPhone X, bo miało ten

jaka aplikacja do rezerwacji hoteli

Podpowiadamy jakie aplikacje przydają się do rezerwacji pokoju w hotelu

Oszczędzanie i szybkość finalizacji rezerwowania pokoju w hotelu przez aplikację to główny priorytet w dzisiejszym artykule. Mamy takie czasy, kiedy

Amazfit Bip

Xiaomi opaska Mi Band 2 vs. smartwatch Amazfit Bip – Co lepsze?

Przedłużenie ręki jest coraz bardziej popularne. Osobiście korzystam z Mi Band 2 na co dzień i w sumie nie wyobrażam

phoenix os

Phoenix OS: System Android dla komputerów. Czy jest lepszy od Windows-a?

Świat goni za technologią w szalonym tempie zmiana Android na Phoenix Os jest w tym przypadku to bardzo dobrze. Android

smartfon

Którym smartfonem zrobimy najlepsze zdjęcia przy stole wigilijnym?

Na rynku jest już tyle modeli smartfonów, że mamy w czym wybierać, a co najważniejsze możemy wymagać od smartfonu najlepszego

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: