Facebook „To jest (i zawsze będzie) darmowe!” nabiera nowego znaczenia

Autor opublikowano 06/05/2018 01:12
facebook usunięcie reklam

Zauważam, że Facebooka już się powoli kończy, a jego dotychczasowa forma jest nie intuicyjna poprzez celowanie w grupę młodzieżową. Z naklejkami i innymi duperelami jest wprost do kitu. Ostatnia afera zapoczątkowała liczne usunięcia konta, a teraz Facebook wpadł na pomysł zarabiania, przez co motto „To jest (i zawsze będzie) darmowe!” nabiera zupełnie nowego znaczenia.

Reklamy i reklamy to właśnie od nich zależeć będzie czy zapłacisz serwisowi, aby nie irytował Cię spamerskimi reklamami. Facebook testuje nową opcje w której możesz „kupić” wyłączenie reklam i dzięki temu nie zobaczysz całego marketingowego syfu.

Reklamy w serwisie Facebook dobierane są personalnie do użytkownika, którego algorytmy „oglądają” zachowania poprzez szukanie rzeczy w internecie. Powiedzmy przykładowo, że szukamy w Google hasła „opony zimowe” i przeglądamy wyniki wyszukiwania – następnie wchodzimy na fb.com i dostajemy masę reklam z serwisów wulkanizacji. Zdarzają się „mądrzejsze” reklamy, które dostarczane są dla danego wieku użytkownika, lokalizacji, płci i kupienia danego przedmiotu.

Facebook po udanych testach ma pozwolić użytkownikowi wybrać plan darmowy – reklamy, płatny – bez reklam. Zapytałem kilku znajomych „co myślisz o płaceniu za skasowanie reklam na fajsie?”, możecie domyślać się odpowiedzi, ale było jasno powiedziane „Nie”.

Co o tym myślicie? Zapłacicie serwisowi społecznemu za usunięcie z Waszego konta całego marketingu?

Błąd w pisowni? Powiadom nas o tym zaznaczając błędny tekst w artykule, a następnie wciśnij Ctrl+Enter.
Facebook „To jest (i zawsze będzie) darmowe!” nabiera nowego znaczenia
Oceń

 

Jestem zaciekawiony światem nowości technologicznych. Twardo stąpam po ziemi. Uwielbiam czytać, słuchać muzyki, podróżować i markę Xiaomi. W wolnych chwilach jeżdżę na rolkach. Kocham delikatną kawę i żelki.

Najnowsze posty

Facebook usuwa 200 podejrzanych aplikacji

Facebook usuwa 200 podejrzanych aplikacji

Po aferze Cambridge Analytica, prezes Facebooka Mark Zuckerberg ogłosił 21 marca, że ​​firma przeprowadzi audyt w celu zidentyfikowania podejrzanych aplikacji,

Phishing na Facebooku

Phishing na Facebooku. Uwaga na wiadomości z podejrzanym linkiem

Na stronie Facebook to już prawie chleb powszedni. Odkąd stał on się bardzo popularnym portalem odwiedzanym przez miliony użytkowników dziennie,

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: