przesylka gearbest

Gearbest – Znamy powód opóźnienia przesyłek z listopad/grudzień 2017 roku. Będą pod koniec stycznia lub jeszcze dłużej!

Gearbest to sklep internetowy, który oferuje produkty w zazwyczaj niższych cenach dla prawie całego świata w darmowej przesyłce. Sklep oferuje duży wybór artykułów elektronicznych jak i dekoracyjnych oraz gadżetów. Fani zakupów mogą poczuć się jak w raju.

Do dyspozycji darmowej przesyłki jest większość produktów, które pochodzą z magazynu w Chinach. Za inne lokalizacje magazynów, dzięki którym paczka przyjdzie zdecydowanie szybciej, jest naliczana dodatkowa opłata. Wybór należy do nas.

Osobiście kupiłem słuchawki Xiaomi które na szczęście doszły i dzięki nim powstała owa recenzja. Druga paczka z niespodzianką czeka na swój przyjazd.

W okresie świątecznym większość produktów kupionych w miesiącu listopad/grudzień 2017 po prostu nie doszła przed świętami. Teraz w styczniu 2018 użytkownicy widzą w śledzeniu paczki napis „Małaszewice”, co oznajmia iż paczka znajduje się w Polsce, ale jest obecnie przetrzymywana z powodu wielu czynników, takich jak natłok wysyłek przed świętami, burzą śnieżną, która opóźniła pociągi oraz małą ilość pracowników, gdyż po prostu wzięli sobie wolne. Niech nie zmyli nas fakt, że nowe przesyłki dochodzą w 10 dni, a większość starych ma problemy z zmianą statusu.

 

Trzeba czekać – Odpowiada zespół Gearbest

Dokładnie 60 dni kalendarzowych ma Gearbest na dostarczenie przesyłki licząc od daty wysłania paczki do klienta (proszę nie mylić z wydrukowaną etykietą, bądź z wpłatą za przedmiot). Niestety pisemne 60 dni ma prawo zostać przedłużone z powodu wspomnianej burzy śnieżnej o której wciąż informuje sklep Gearbest. Informacja ta zawarta jest po zalogowaniu się do konta klienta.

Przesyłka zarejestrowana drogą kolejową dostarczana jest w ciągu 15-35 dni kalendarzowych. Aktualny status można sprawdzić na stronie 17track.net lub u lokalnego dostawcy. W przypadku Polski jest to Poczta-Polska

 

A jak nie dojdzie paczka?

Mamy możliwość reklamacji, lecz aby sklep mógł ją uwzględnić trzeba poczekać wyznaczony termin 60-u dni. Dostaniemy propozycje złożona przez Gearbest, gdzie będzie to zwrot pieniędzy lub wysłanie tego samego przedmiotu.

Wspomniana burza śnieżna mogła uszkodzić niektóre paczki, dlatego warto sprawdzić przed odbiorem czy nie została uszkodzona. Mamy prawo odstąpienia od umowy i spisać z kurierem protokół uszkodzenia.
Zatem nie trzeba się obawiać i należy poczekać. Paczka tak czy siak dojdzie. Zagubienia to naprawdę rzadkość.Jeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas o tym! Zaznacz błędny tekst, a następnie wciśnij kombinacje klawiszy Ctrl+Enter.

Marcin Author

Zaciekawiony światem nowości technologicznych. Twardo stąpający po ziemi fan gadżetów i marki Xiaomi.