Google Al jest tak mądry, że umówił telefonicznie wizytę u fryzjera bez ingerencji człowieka

Autor opublikowano 13/05/2018 11:08
Google Al

Nie potrzeba mi więcej dowodów, aby był zafascynowanym oraz zaniepokojonym. Na konferencji Google Al pokazało jak może porozumieć się z człowiekiem udając przy tym człowieka. Jest na tyle mądry, aby prowadzić konwersacje bez najmniejszego przemyślenia.

Google Al nie tylko bardzo dobrze udaje człowieka, ale naśladuje jego zachowania oraz uczy się jego przyzwyczajeń. Podczas rozmowy z fryzjerką, która odbyła się w czasie rzeczywistym na konferencji Google, Google Duplex bezbłędnie odpowiadał pełnymi zdaniami na pytania fryzjerki oraz umówił termin strzyżenia. Dodatkowo udając człowieka Al wtrącał zastanowienia typu „Mm-hmm”, „hmm”… Cała rozmowa odbyła się na tle publiczności, która była podekscytowana i przyjęła pomysł brawami.

Al potrafi zmienić głos, zarezerwować stolik w restauracji uwzględniając termin, ilość osób oraz poprawiając człowieka w razie pomyłki z jego strony.

Na czas prezentowania pomysłu Google otrzymało podziw, który znikł i zamienił się w przerażenia po konferencji.  Znana pisarka Pani Zeynep Tufekci napisała na swoim Twiterze:

Google asystent wykonywania połączeń udając człowieka nie tylko bez ujawniania, że jest to bot, ale dodanie „UM” i „Ah”, aby oszukać człowieka na drugim końcu z pokoju Doping to… przerażające. Silicon Valley jest etycznie zagubiony, bez steru i nie nauczył się niczego.

Wyobraźcie sobie jak po udanym wprowadzeniu danego pomysłu świat przestępczy może bez ingerencji własnej osoby wprowadzić zamieszanie wokół banków, rezerwacji, rozpowszechniania danych osobowy. Jeżeli bot jest na tyle mądry, aby oszukać kelnerkę i fryzjerkę, to po wprowadzeniu kilku ulepszeń bez problemu znajdzie banki i innego rodzaju podobne instytucje do zaciągnięcia kredytu. Sam marketing telefoniczny również może się zmienić w taki sposób, aby osoba prowadząca konwersacje z Al zamówiła dodatkowy pakiet, czy przedłużyła umowę.

Google wydał oświadczenie w którym informuje, że Google Duplex nie jest w stanie wyjść na inny poziom dyskusji z człowiekiem. Dzięki czemu gdy konwersacja zmieni znaczenie, bot poinformuje, żeby uzyskać odpowiedź potrzebna będzie ingerencja z człowiekiem.

Błąd w pisowni? Powiadom nas o tym zaznaczając błędny tekst w artykule, a następnie wciśnij Ctrl+Enter.
Google Al jest tak mądry, że umówił telefonicznie wizytę u fryzjera bez ingerencji człowieka
Oceń

 

Jestem zaciekawiony światem nowości technologicznych. Twardo stąpam po ziemi. Uwielbiam czytać, słuchać muzyki, podróżować i markę Xiaomi. W wolnych chwilach jeżdżę na rolkach. Kocham delikatną kawę i żelki.

Najnowsze posty

Dzisiaj w Katowicach Xiaomi otwiera kolejny salon, takie promocje czekają

Dzisiaj w Katowicach Xiaomi otwiera Mi Store, takie promocje czekają

Dzisiaj o godzinie 10:00 w Katowicach Xiaomi otworzy swój piąty autoryzowany Mi Store. Salon mieścić się będzie w Galerii Katowickiej.

Xiaomi Mi MIX 3 5G Snapdragon 855

Xiaomi Mi MIX 3 z 5G i Snapdragonem 855 pokazany w Chinach

Xiaomi zaprezentowało wersję 5G Mi MIX 3 na konferencji w China Mobile Global Partner. Jest to jeden z pierwszych smartfonów

Icy Dock Flex-Fit Quinto MB344SPO

Wykorzystaj zatokę 5,25″ z Icy Dock Flex-Fit Quinto MB344SPO

Icy Dock Flex-Fit Quinto MB344SPO to akcesorium mieszczące w sobie napęd optyczny oraz dyski 2,5″ w jednej zatoce 5,25″. Maksymalna

Systemy mini VRF marki AUX

Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniego rodzaju urządzeń do instalacji klimatyzacji mamy do wyboru wiele rozwiązań. Jednym z nich są systemy

produkty marki Green Cell

Doładuj się na Święta

Wielkimi krokami zbliża się 6 grudnia, a wraz z nim Mikołajki. Z tej okazji Świat Baterii przygotował specjalne promocje. Świąteczne

To zagrożenie jest praktycznie wszędzie! Publiczne WiFi.

Zanim połączysz się z publiczną siecią WiFi – przeczytaj o zagrożeniach i wskazówkach jak ich uniknąć Zastanów się kiedy ostatnio

15 lat masowej wysyłki

15 lat masowej wysyłki SMS-ów

W tym roku SerwerSMS.pl, firma, która jako pierwsza w Polsce stworzyła i udostępniła narzędzie do masowej wysyłki wiadomości SMS, obchodzi

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: