Google zmieni algorytm dopasowujący treści rekomendowanych filmików w aplikacji Youtube Kids

Autor opublikowano 08/04/2018 15:38
Youtube Kids

Nie od dzisiaj wiadomo, że algorytm dopasowujący treści wyświetlanych filmików dla najmłodszych w aplikacji Youtube Kids, potrafi być mylny i zamiast odpowiednich rekomendacji, dzieci otrzymają wideo, którego nie powinny oglądać.

Dobrym przykładem są bajki Disney, wciąż bawią i uczą najmłodszych, ale algorytm na podstawie tych bajek może przez przypadek zaproponować film w którym będą zawarte teorie spiskowe lub popularne parodie typu „10 bajek Disney, które zniszczą dzieciństwo” lub „Sceny z bajek, które potwierdzą, że masz dwuznaczne myśli„. W takich parodiach najczęściej występują nawiązania do podtekstów erotycznych, żartów o pedofilii i nieodpowiednich treści.

Google zauważa ten problem i dlatego wkrótce zlikwiduje automatyczny algorytm na rzecz moderatorów od których będzie zależało pojawienie się materiału w aplikacji Youtube Kids. To znaczy, że żadna bajka lub filmik dla najmłodszych nie będzie w stanie zostać wyświetlony przez najmłodszych, dopóki zespół składający się z moderatorów nie zaakceptuje danych treści.

Jak podaje serwis Buzzfeed Google pracuje nad nową aplikacją dla dzieci zapewniającą bezpieczeństwo oraz poprawki graficzne. Dzięki tym zmianą rodzice mogą być pewni, że ich pociechy nie trafią na ciemną stronę internetu.

W odpowiedzi o komentarz dotyczący tych zmianą Buzzfeed uzyskał jedynie od Youtube wypowiedź „Zawsze pracujemy nad aktualizacją i ulepszaniem YouTube Kids, jednak nie komentujemy plotek ani spekulacji.” Na więcej informacji będzie trzeba poczekać.

Rodzice mogą skorzystać z innej rozrywki dla swoich pociech z polecanych gier i aplikacji, które znajdziecie w Najlepsze aplikacje i gry na smartfona według Google.

Błąd w pisowni? Powiadom nas o tym zaznaczając błędny tekst w artykule, a następnie wciśnij Ctrl+Enter.
Google zmieni algorytm dopasowujący treści rekomendowanych filmików w aplikacji Youtube Kids
Oceń

 

Jestem zaciekawiony światem nowości technologicznych. Twardo stąpam po ziemi. Uwielbiam czytać, słuchać muzyki, podróżować i markę Xiaomi. W wolnych chwilach jeżdżę na rolkach. Kocham delikatną kawę i żelki.

Najnowsze posty

Google wprowadza świat 3D

Google wprowadza świat 3D w swoich mapach

Płaskoziemcy rozpowszechniają swoją głupią tezę, aż Google dodaje nowy tryb 3D w Google Maps, który jest dostępny w wersji przeglądowej na

Premiera Samsunga Galaxy Note 9

Pudełko wraz z specyfikacją i ceną Samsunga Galaxy Note 9

Premiera Samsunga Galaxy Note 9 zbliża się nieubłaganie i już oficjalnie 9 sierpnia zobaczymy wszystkie nowości związane z tym smartfonem.

smartfon 9 kamer

Smartfon z 9 kamerami pojawi się w tym roku

Light – firma stojąca za kamerą L 16, która spakowała 16 soczewek do jednego urządzenia kieszonkowego, ma podnieść swoją grę

Xiaomi Mi Max 3 wygląd

Xiaomi Mi Max 3 od wyglądu, specyfikacji, aż po opakowanie

Minęły około dwóch tygodni, odkąd Xiaomi Mi Max 3 otrzymał certyfikat TENAA w Chinach. Teraz dyrektor generalny firmy, Lei Jun,

Aparat Google raw

Aparat Google dostaje obsługę RAW i korekcję zniekształceń szerokokątnych, ale to nie wszystko

Android P Developer Preview 4 jest już dostępny i zawiera aktualizacje aplikacji, a w nim Aparat Google RAW z nich

Samsung Galaxy Tab S4

Samsung Galaxy Tab S4 na renderach wraz z specyfikacją

Samsung Galaxy Tab S4 wkrótce zostanie zaprezentowany, tymczasem wyciekły rendery wraz z przypuszczalną specyfikacją. Samsung Galaxy Tab S4 na renderach

Samsung Pen S9 Note S

Samsung Pen S9 Note S może sterować odtwarzaniem muzyki

Samsung Note 9 oficjalnie zostanie zaprezentowany 9 sierpnia, a wraz z nim rysik S Pen Galaxy Note 9, który według

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: