Huawei Y9 średniak z Oreo i wyświetlaczem 18:1

Huawei Y9 to całkiem przystępny smartfon oferujący swoim użytkownikom ekran 18:9, dużą baterie i jeszcze aktualny system operacyjny Android Oreo który już niebawem będzie nieaktualny z powodu nowego Androida pod literką P, a więcej o nowościach znajdziecie w artykule Android P już jest do pobrania w wersji preview. Wprowadza wiele udogodnień jak i lokalizowanie w pomieszczeniach

 

Huawei Y9 przeznaczony będzie dla użytkowników oszczędnych

Wspomniany ekran zastosowany w Huawei o proporcjach 18:9 będzie miał przekątną 5,93 cala w rozdzielczości Full HD+ (2160 x 1080 pikseli). Prezentować się będzie fenomenalnie pod względem wielkości jak i wpasowania do metalowj obudowy. Przy tej wielkości ekranu bateria o pojemności 4000 mAh powinna starczyć na cały dzień z bardzo mocnym korzystaniem z smartfona. Dodatkowo możemy ustawić smartfona pod energooszczędne ustawienia względem tego artykułu Jak oszczędzić baterię w smartphone? Poradnik, a nie porady!

 

Specyfikacja i cena

Y9 będzie prawdopodobnie napędzać ośmiordzeniowy procesor Kirin 659. We wnętrzu znajdzie sie 3 GB pamięci RAM. Cieszę się, że producent Huawei nie zostaje w tyle pod względem aktualności dotyczącej oprogramowania. Z tego powodu możemy jak najbardziej żyć w przekonaniu, że znajdzie się tam Android 8.0 Oreo z nakładką EMUI 8.0. Przy okazji dla pasjonatów fotografii może okazać się dobrą informacją zastosowanie, aż 4-ch aparatów – 13 Mpix + 2 Mpix na tyle z diodą doswietlajaca i 16 Mpix + 2 Mpix na froncie. Na froncie zostanie umieszczony czytnik linii papilarnych.

HuaweiY9 przygotuje trzy wersje kolorystyczne, czarną, srebrną i niebieską.

Wobec ceny na tym punkcie niesty wiem najmniej, ale jak donoszą plotki Huawei Y9 będzie kosztował około 1000zł.

 

 


Źródło: WinfutureJeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas o tym! Zaznacz błędny tekst, a następnie wciśnij kombinacje klawiszy Ctrl+Enter.

Marcin Author

Zaciekawiony światem nowości technologicznych. Twardo stąpający po ziemi fan gadżetów i marki Xiaomi.