Internet Plush cała prawda, czy naprawdę jest tak różowo?

Autor opublikowano 26/07/2018 01:20
internet plush cala prawda

Od pewnego czasu na polskim rynku pojawiła się nowa oferta mobilnego internetu w Plus. Klienci muszą podpisać umowę, ale przed ten wybrać z której „wersji” chcą skorzystać (z tańszej lub droższej).

Na początku chciałbym zaznaczyć, że ten artykuł nie jest w żaden sposób sponsorowany, ani nie jest żadną formą reklamy. Chcę się po prostu podzielić swoją opinią na temat nowej oferty mobilnego internetu.

Zacznijmy od samego wybrania oferty, gdyż musimy zdecydować czy skorzystamy z tańszej lub droższej o 5 złotych  wersji.

Czym się różnią owe wersje?

Dwa pakiety podzielone są na kwoty 25 zł /mc lub 30 zł /mc (są to ceny brutto). W tańszej wersji na samym początku mamy 20 GB internetu miesięcznie przez pierwsze 3 miesiące, następnie za tą samą cenę otrzymujemy 60 GB, później po 6 miesiącach następuje podwyższenie pakietu na 80 GB i kolejno po upływie roku czasu dostajemy 100 GB. Jest też możliwość dokupienia dodatkowego pakietu danych 20 GB za 5 zł, ale o nim opowiem później.

W droższej wersji za 30 zł / brutto na start otrzymujemy 40 GB i kolejno (w tej wersji nie ma możliwości dokupienia dodatkowego 20 GB):

  • + 3 mc = 60 GB
  • + 6 mc = 100 GB
  • + 12 mc = 120 GB

Po wybraniu wersji pakietu przyszły klient wpisuje swoje dane osobowe i czeka na umowę, ja taką umowę dostałem kurierem po 2 dniach za którego nic nie musiałem zapłacić. Z umową (którą podpisujemy przy kurierze) dostajemy kartę SIM do smartfona. Aktywacja karty trwa kolejne 2 dni i od tej chwili korzystamy z internetu.

Jak z prędkością internetu?

Nie będę się rozpisywał jakie prędkości uzyskiwałem na LTE, ale skupmy się na samej jakości połączenia, które nie zostało przerwane w żaden sposób. Jako internet do smartfona lub czasami do komputera internet nadaje się wręcz idealnie. Strony ładują się szybko, a pobieranie plików również nie sprawia problemów.

Internet Plush cała prawda!

W trakcie korzystania z pakietu, a raczej jego końcówce zaczęły pojawiać się niedogodności! A mianowicie z zakupu obsługi Plush-a. Przy zakupie dodatkowych 20 GB pojawił się błąd, tak jakby dana opcja nie istniała. Zgłaszając uwagi w salonie usłyszałem:

Niestety musi być jakiś błąd, powinno zadziałać do 24 godzin.

Jako, że jestem osobą neutralną postanowiłem podziękować za informację i zaczekać na naprawę błędu. Mija tydzień czasu, pakiet się skończył i zwolnił do tragicznych 32 kb/s przez co nic się nie ładowało. Postanawiam spróbować kupić ten dodatkowy pakiet i znów wyskakuje błąd, jednak tym razem piszę wiadomość email do Plush w której opisuje problem i dostaję odpowiedź:

Chciałabym poinformować, że warunkiem aktywacji Pakietu Internetowego 20 GB jest rozłączenie połączenia internetowego i nawiązanie go ponownie. Następnie, proszę o wysłanie wiadomości SMS na numer 80223, o treści AKT20GB.

Ciekawa odpowiedź, ale już i tak to robiłem niejednokrotnie, a problem jak występował tak występował. Następnie rozpisałem się na ich forum i również dostałem nietypowe odpowiedzi typu:

pakiet dostępny jest tylko dla taryfy PLUSH INTERNET L. Czy masz aktywną właśnie tę taryfę? Czy SMS został wysłany z kropką, czy bez kropki na końcu?

nie odnotowaliśmy problemu z działaniem tej usługi. Napisz, proszę, na ten formularz wpisując poniższe dane…

Poczułem się odrzucany z każdej możliwej strony, żadnej pomocy. W salonie nie chcą pomóc i mówią żeby dzwonić na infolinie, w wiadomościach email robią „głupka”, a na forum jeszcze gorszego. No ile można, przecież zostałem bez internetu! Ale spróbowałem dalej, idąc znów do salonu Plus i tym razem usłyszałem, że musi napisać reklamację. A więc miesiąc mija i nadal nie mam nic! Ostatecznie zrezygnowałem z umowy – dzięki Bogu można zrezygnować w każdej chwili.

Co o tym sądzę?

Dla osób korzystających z mniejszej ilości pakietu w smartfonie polecam albo darmowy internet od Aero2, albo za 9.90 zł / mc od A2mobile. Będziecie mieli pewność, że internet działa, a jak zwolni po upływie 15 GB to i tak będzie szybki o prędkości 512 kb/s, a jeszcze obsługa nie będzie Was miała w czterech literach. Ja osobiście NIE POLECAM internetu od Plusha i to był pierwszy i ostatni raz z tą firmą.

Internet Plush cała prawda, czy naprawdę jest tak różowo?
5 (100%) 2 votes

Internet Mobilny Plush 25 zł / mc

5.9

Szybkość

8.5/10

Cena

6.5/10

Łączność

9.0/10

Obsługa

0.5/10

Cennik za połączenia i sms-y

5.0/10

 

Zaciekawiony światem nowości technologicznych. Twardo stąpający po ziemi fan gadżetów i marki Xiaomi.

Najnowsze posty

green cell PGA 2018

Doładuj się na PGA 2018

Poznań Game Arena, czyli największe w Polsce targi gier komputerowych oraz technologii, co roku przyciągają rzesze fanów gamingu i urządzeń

orange 1 gb

Orange żegnając Hiszpanie oferuje 1 GB darmowego pakietu danych

Orange nie tylko jako jedyna sieć rozdaje bonus za bonusem, ale i podnosi na duchu, jak się patrzy na polskich

Orange za darmo 4 GB

Orange rozdaje za darmo 4 GB internetu za gole Francji

Zgodnie z obietnicą firma Orange udostępnia swoim klientom darmową moc internetu w wielkości pakietu, aż 4 GB. Użytkownicy muszą wysłać

Play darmowe GB

Do trzech razy sztuka, czyli Play rozdaje promocyjne GB, ale tylko dzisiaj!

Mundial w Rosji przyniósł już trochę niespodzianek, ciekawi mnie co jeszcze kryje w zanadrzu. Jedną z nich jest na pewno

Nawigacja Plus 20% taniej

Plus przygotował promocję na nawigację

Plus, który od 20 lat wspiera Polską Siatkówkę przygotował kolejną specjalną promocję dla swoich klientów. Tym razem można korzystać z

fundacja orange

Jak dzieci widzą Fundację Orange?

Fundacja Orange była partnerem głównym tegorocznej edycji, niezwykle prestiżowego konkursu Papaya Young Directors. Zadaniem uczestników – młodych kreatywnych i filmowców

Plush Internet

Plush Internet, to nowa oferta w której za 100 GB zapłacisz tylko 25 zł

Nowa oferta – Plush INTERNET. To dwa warianty do wyboru, oba na czas nieokreślony i z wakacjami od opłat oraz

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: