Jak oszczędzić baterię w smartphone? Poradnik, a nie porady!

Autor opublikowano 02/05/2018 22:42
oszczędzić baterię

Smartphone to już małe komputerki, są z nami przez cały czas, a ich coraz to potężniejsze podzespoły, wielkie ekrany i najnowsza technologia w cale nie pomaga nam oszczędzić baterię. Graniczy z cudem przetrwać pełny dzień na jednym ładowaniu. Jesteśmy zmuszeni na zakup power-banków lub noszenia ładowarki. No dobrze, ale co zrobić, aby ten jednak pełny dzień bateria wytrzymała?

W zależności jak często korzystamy z smartfona i rodzaju aplikacji, bateria powinna wytrzymywać zdecydowanie dłużej po zastosowaniu mojego poradnika.

100% jasności nie jest dobre dla naszych oczów oraz dla baterii smartfona, dlatego uruchamiamy automatyczne podświetlenie, a minimalny próg, dzięki któremu ekran w nocy będzie czytelny, ustawimy wedle własnego życzenia. Zasada jest jedna jak najciemniejszy, tym dłużej pociągnie!

oszczędzić baterię
W ustawienia > wyświetlacz, ustawiamy:
poziom jasności (ustawiamy jak najmniej),
automatyczny poziom jasności>włączono,
uśpienie>30 sekund,
wygaszacz ekranu > wyłączono,
tapetę ustawiamy na czarną, zwykła czerń pomoże w utrzymaniu kilku procent więcej!

Jesteśmy w pracy, a nasz telefon ciągle i ciągle określa położenie użytkownika, tylko po co ma jeść baterię? Lepiej będzie korzystać z GPS tylko podczas nawigacji. W ustawienia > lokalizacja, ustawiamy wyłączenie lokalizacji.

Starsze w tym przypadku oznacza lepsze, oczywiście jeżeli mówimy o baterii w smartphonach. To właśnie 3G spełnia wymagania dotyczące dobrej prędkości internetu, a do tego nie wpływa tak bardzo na rozładowanie baterii w porównaniu do LTE. Popularne WiFi również zabiera mniej procent w przeciwieństwie do LTE.

W ustawienia > „Sieci zwykłe i bezprzewodowe” Więcej > Sieci komórkowe > Preferowany tryb sieci, ustawiamy „AUTO WCDMA / GSM”

Odchudzamy smartfona poprzez odinstalowanie niepotrzebnych aplikacji. Czy tak naprawdę korzystamy z każdej na co dzień? Wiele z nich używa internetu w tle, co zabiera tylko niepotrzebne % baterii. Kolejno odlicz, to pliki tzw. śmieci po aplikacjach, aby pozbyć się tego syfu:

oszczędzić baterię
W ustawienia > Pamięć >Opróżnianie kosza > Skanuj, po skanowaniu usuwamy wszystko co niepotrzebne.

Jeżeli starczy nam pamięci wbudowanej, to usuwamy kartę pamięci z urządzenia, przecież smartphone musi na okrągło ją „czytać”, a to zjada biedna baterię.

Używanie wielu pulpitów i widgetów ma duży wpływ na zasoby akumulatora. Niestety mamy wybór, więcej baterii, czy power bank zawsze w ręku.

Czy używanie tzw. „oszczędzaczy baterii” rzeczywiście pomaga?

NIE! Takie oszczędzacze baterii, to nic innego jak kolejna nieużyteczna aplikacja w pamięci urządzenia, a co robimy z takimi śmieciowymi aplikacjami wyjaśniłem w punkcie wyżej :)

Oszczędzacz baterii, wyłącza internet, GPS, ustawia jasność minimum do potrzebnego oraz „zabija” aplikacje w tle. Nic ciekawego. Nie instalujemy.

Pamiętajcie również o wyłączeniu WiFi, kiedy z niego nie korzystamy, aby oszczędzić baterię. Słuchanie muzyki w tle, to również zjadanie baterii.

 

Błąd w pisowni? Powiadom nas o tym zaznaczając błędny tekst w artykule, a następnie wciśnij Ctrl+Enter.
Jak oszczędzić baterię w smartphone? Poradnik, a nie porady!
5 (100%) 1 vote

 

Jestem zaciekawiony światem nowości technologicznych. Twardo stąpam po ziemi. Uwielbiam czytać, słuchać muzyki, podróżować i markę Xiaomi. W wolnych chwilach jeżdżę na rolkach. Kocham delikatną kawę i żelki.

Najnowsze posty

Jak wgrać język polski do Xiaomi Amazfit bip

Jak wgrać język polski do Xiaomi Amazfit bip?

Xiaomi szybko przekonuje nas do tego, że Polacy nie gęsi i swój język mają dlatego myślę, że bez sensu będzie korzystać

Jak wgrać język Polski do Xiaomi Mi Band 3

Jak wgrać język Polski do Xiaomi Mi Band 3? Najłatwiejszy poradnik

W dzisiejszym poradniku pt. Jak wgrać język Polski do Xiaomi Mi Band 3? pokaże Wam jak w prosty i szybki sposób

Tenda-mesh-1

Sieci mesh już dla każdego

Tradycyjne routery Wi-Fi będą powoli znikać z naszych domów. Pojawią się w nich sieci mesh, które rozwiązują wiele codziennych problemów

Jak wgrać język Polski do Xiaomi Amazfit Pace poradnik

Poradnik: Jak wgrać język Polski do Xiaomi Amazfit Pace?

Obsługa smartwatcha Xiaomi Amazfit Pace nie jest niczym skomplikowanym, jednak anglojęzyczna, bądź co gorsza chińska wersja może nie tyle co paskudzić

Jak przyśpieszyć stronę z Wordpress 2018

Jak przyśpieszyć stronę z WordPress? Łatwy poradnik wraz z wskazówkami krok po kroku

Zapewne skoro już tutaj jesteś potrzebujesz przyśpieszyć swoją stronę internetową działającą na silniku WordPress. Optymalizacja jest bardzo łatwa i przyjemna,

Jak wgrać i skąd brać nowe tarcze do smartwatch Xiaomi Amazfit Pace

Jak wgrać i skąd brać nowe tarcze do smartwatch Xiaomi Amazfit Pace?

Każdy gadżet znajdzie wśród ludzi konsumentów, tak samo jest z tableten i smartwatchem, po jakimś czasie się nudzą. Jednak Smartwatch

Jak wyłączyć reklamy w Disqus 2018

Poradnik: Jak wyłączyć reklamy w Disqus? – To naprawdę łatwe!

Disqus ostatnimi dniami mocno szaleje z reklamami, które umieszcza na stronach, gdzie został zainstalowany system komentarzy. W dzisiejszym poradniku „Jak

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: