Jak zablokować połączenia i sms-y, a także usługi premium?

Autor opublikowano 02/05/2018 20:55
zablokować połączenia

Zablokować połączenia i sms-y to nie jest czarna magia. Wyobraźcie sobie, że przychodzi sms z informacją, że jakiś numer dzwonił i prosi o kontakt, oddzwaniamy i co wtedy jak po drugiej stronie manipuluje nas tajemnicza osoba, która ma za zadanie wyciągnąć ostatniego grosza od rozmówcy.

My niczego nie świadomi ciągniemy rozmowę, a w tym samym czasie na rachunku rośnie coraz większa kwota o której dowiemy się dopiero w okresie rozliczeniowym lub sprawdzając na bieżąco faktury na których widnieje dodatkowa opłata w zależności od wykonywanego połączenia. Przeważnie jest to kosz z rzędu 400zł więcej.

Człowiek często zaczyna myśleć po fakcie, dlatego wszystkim osobom, którzy właśnie trzymają fakturę z dodatkową opłatą, mam pewien wybór. Wybór polega na tym, że WARTO wysłać do operatora komórkowego LISTOWNIE reklamację w której należy napisać o tym iż nie wiemy za co ta opłata, że nie zostało wykonywane połączenie premium itp. Udajemy ciołków i tutaj jest ten wybór, albo udajemy ciołków, albo grzecznie płacimy całą kwotę. Operator to nie maszyna, to ludzie którzy również myślą jak reszta świata, dlatego takie reklamacje bardzo często, a nawet prawie każda jest traktowana jako dosadna. Ewentualnie odrzucenie reklamacji daje pomniejszenie opłaty o kilka stówek. Próbować, próbować i jeszcze raz próbować!

Jak zablokować połączenia od nieznanych, ukrytych lub wybranych osób?

Zwykłą osobę, która jest zapisana w kontaktach zablokujemy za pomocą standardowej aplikacji „Kontakty”, zatem szukamy danej osoby w kontaktach, przechodzimy do ustawień i klikamy w opcję „Kieruj do poczty głosowej”.

Warto wyłączyć pocztę głosową, aby osoba nie mogła nagrać się na sekretarkę, bo skoro blokujemy to raczej nie chcemy wiedzieć co tam jeszcze ma do powiedzenia?

Inna metoda to oddzielna i darmowa aplikacja o nazwie Blokada Połączeń (link przekieruje do sklepu Google Play).

Po zainstalowaniu przechodzimy do ustawień w których interesuje nas poszczególnie z ustawieniami:

Blokada połączeń > on
Czarna lista (tutaj dodajemy kontakt, jeżeli mamy numer zapisany w kontaktach)
Biała lista (jeżeli blokujemy wszystkie połączenia od nieznanych numerów, ale któryś ma być nie blokowany)
Tryb blokowania (wedle uznania)
Odrzuć numer zastrzeżony > on
Powiadomienie > off

A tutaj w formie wideo, blokowanie wybranego kontaktu:

Blokowanie sms-ów również nie jest trudne!

Na początek upewnijmy się, że mamy zainstalowaną aktualną aplikację Wiadomości na Androida (link przekieruje do sklepu Google Play).

Następnie musimy pozwolić aplikacji na dostęp do poszczególnych danych, a zrobimy to przechodząc do ustawień systemu Android > Aplikacje > ikonka zębatego koła w prawym górnym rogu > Aplikacja do SMS-ów > wybieramy Wiadomości.

Kolejno:
Ustawienia > Android > Aplikacje > szukamy aplikacji Wiadomości > Uprawnienia > zaznaczamy poszczególne pozwolenia jak na obrazku poniżej.

Kiedy wykonamy powyższe kroki, przechodzimy bezpośrednio do aplikacji i wybieramy osobę z listy wiadomości (jeżeli nic nie ma, należy kliknąć przycisk do pisania nowej wiadomości i wybrać osobę w tym kroku). W historii sms-ów danej osoby klikamy w ustawienia, a następnie Zablokuj. Jeszcze dobrze będzie wyłączyć powiadomienia dla tej osoby (pokazane na obrazku poniżej).

Zablokowana osoba nie będzie miała możliwości połączenia i pisania wiadomości, a stare wiadomości zostaną przeniesione do zarchiwizowanych.

Chcesz zablokować połączenia i sms-y premium?

Tutaj droga jest również prosta, ale nie tak samo przyjemna jak w poprzednich blokowaniach. Musimy (o ile mamy) zalogować się do konta w serwisie operatora i znaleźć możliwość włączenia tzw. Usługa Blokady Odbierania Połączeń Premium, tak samo robimy dla wykonywania połączeń oraz podobnie dla sms-ów.
A jeżeli nie posiadamy konta lub nie pamiętamy danych do logowania, warto będzie udać się do salonu operatora i poprosić o włączenie blokad.

Miejmy nadzieję, że Fuchsia OS: Nowy system od Google już jest między nami będzie bardziej bezpiecznym systemem.

Błąd w pisowni? Powiadom nas o tym zaznaczając błędny tekst w artykule, a następnie wciśnij Ctrl+Enter.
Jak zablokować połączenia i sms-y, a także usługi premium?
5 (100%) 2 votes

 

Jestem zaciekawiony światem nowości technologicznych. Twardo stąpam po ziemi. Uwielbiam czytać, słuchać muzyki, podróżować i markę Xiaomi. W wolnych chwilach jeżdżę na rolkach. Kocham delikatną kawę i żelki.

Najnowsze posty

Jak wgrać język polski do Xiaomi Amazfit bip

Jak wgrać język polski do Xiaomi Amazfit bip?

Xiaomi szybko przekonuje nas do tego, że Polacy nie gęsi i swój język mają dlatego myślę, że bez sensu będzie korzystać

Jak wgrać język Polski do Xiaomi Mi Band 3

Jak wgrać język Polski do Xiaomi Mi Band 3? Najłatwiejszy poradnik

W dzisiejszym poradniku pt. Jak wgrać język Polski do Xiaomi Mi Band 3? pokaże Wam jak w prosty i szybki sposób

Tenda-mesh-1

Sieci mesh już dla każdego

Tradycyjne routery Wi-Fi będą powoli znikać z naszych domów. Pojawią się w nich sieci mesh, które rozwiązują wiele codziennych problemów

Jak wgrać język Polski do Xiaomi Amazfit Pace poradnik

Poradnik: Jak wgrać język Polski do Xiaomi Amazfit Pace?

Obsługa smartwatcha Xiaomi Amazfit Pace nie jest niczym skomplikowanym, jednak anglojęzyczna, bądź co gorsza chińska wersja może nie tyle co paskudzić

Jak przyśpieszyć stronę z Wordpress 2018

Jak przyśpieszyć stronę z WordPress? Łatwy poradnik wraz z wskazówkami krok po kroku

Zapewne skoro już tutaj jesteś potrzebujesz przyśpieszyć swoją stronę internetową działającą na silniku WordPress. Optymalizacja jest bardzo łatwa i przyjemna,

Jak wgrać i skąd brać nowe tarcze do smartwatch Xiaomi Amazfit Pace

Jak wgrać i skąd brać nowe tarcze do smartwatch Xiaomi Amazfit Pace?

Każdy gadżet znajdzie wśród ludzi konsumentów, tak samo jest z tableten i smartwatchem, po jakimś czasie się nudzą. Jednak Smartwatch

Jak wyłączyć reklamy w Disqus 2018

Poradnik: Jak wyłączyć reklamy w Disqus? – To naprawdę łatwe!

Disqus ostatnimi dniami mocno szaleje z reklamami, które umieszcza na stronach, gdzie został zainstalowany system komentarzy. W dzisiejszym poradniku „Jak

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: