google

Google sprawi, że dzięki ich aplikacjom Twoje serce może szybciej bić

Google jest zdecydowanie bardzo starającą się o wygląd firmą, która jest znana każdemu. Wyobrażacie sobie osobę która mówi „co to Google?”. Nie każdy jednak wie, że developerzy przygotowali już całkiem sporą listę aplikacji, które są poszerzane o nowe horyzonty. Niedawno Google wspomógł bezpieczeństwem użytkowników szukających Wifi, aby pokazać im które sieci są bezpieczne.

 

Google pomaga i wkurza, która aplikacja co potrafi?

Do niedawna Mapy były uważane za niezbyt dokładne, a jako nawigacja potrafiła wywieźć użytkownika daleko od celu podróży. Jednak dzięki ogromnemu społeczeństwu Lokalnych Przewodników, którym udaje się z każdym dniem poprawiać Mapy. Lokalni przewodnicy otrzymują dodatkowe bonusy typu większa pamięć w Dysku Google. Aplikacja zaczyna tak dobrze działać, jak niegdyś inne popularne nawigacje.

Wspomniany Dysk to dopiero machina na dane. Darmową przestrzeń jaką każdy zarejestrowany użytkownik otrzymuje, jest aż 15 GB. Miejsce można wykorzystać do przechowywania każdego pliku. Co prawda Dysk jest na tyle ubogi, że nie obsługuje automatycznej kopi plików z Androida. Nie potrafi też zachowywać folderów offline, ale myślę, że wkrótce te opcje zostaną dodane. Na tę chwilę jest to bardzo uciążliwe. Więcej jak działa Dysk napisałem w To dzięki Dyskowi Google zakochasz się w chmurze

Wycieczka do Chin, czy może być coś piękniejszego jak szklany most pod którym jest ogromna przestrzeń? Jak czytałem w artykułach na temat szklanego mostu. Ludzie potrafią nawet powpadać w panikę podczas przechodzenia przez niego. Tak się zaczytałem kiedy wpadłem na chińskie strony z których niestety nie rozumiałem nic. Z pomocą przyszedł mi Tłumacz, który potrafi niesamowicie wiele. Od tłumaczenia tekstu przechodząc przez tłumaczenie na żywo, czyli obrazów po tłumaczenia rozmowy. Społeczność Google wciąż poprawia tłumaczenia i wychodzą już zdecydowanie lepiej, niż jakiś rok, czy dwa temu.

Klawiatura, to już nie tylko klawiatura, a wyszukiwarka, tłumacz i messenger w jednym. Działa tak płynnie, że nie mam ochoty nawet myśleć nad zmianą tej klawiatury.

 

Co do reszty aplikacji, poznajmy je krótko i na temat:

Google+ – Społeczność użytkowników

Keep – Notatki z autozapisem

Muzyka – Odtwarzać muzyczny, więcej napisałem w Dlaczego Muzyka Google mnie przekonuje?

Książki – Lektura elektroniczna, niestety drogo i mało tytułów

Kalendarz

Dokumenty – Porównanie Dokumenty Google vs. Microsoft Word

Gmail – Poczta e-mail

Files Go – Menadżer plików

Skaner zdjęć – Mobilny skaner do fotografii

YouTube

Kontakty – Baza ulubionych kontaktów

Telefon – Wybieranie numeru

Android Pay – Płatności zbliżeniowe smartfonem

Tapety

Datally – Oszczędzanie pakietu internetowego, lokalizator bezpiecznych sieci

Pulpit Zdalny Chrome – Wyświetlanie pulpitu komputera na smartfonie

Wiadomości na Androida – Sms-y

 

Nie jest to bowiem lista wszystkich aplikacji oferowanych przez Wujka, lecz zdecydowanie wybrane perełki, które na co dzień okażą się idealnym strzałem w dziesiątkę.

Marcin Author

Zaciekawiony światem nowości technologicznych. Twardo stąpający po ziemi fan gadżetów i marki Xiaomi.