Nowa generacja rozwiązania Kaspersky Endpoint Security for Business

Autor opublikowano 21/05/2018 21:53
Kaspersky Endpoint Security for Business

Współczesne cyberzagrożenia mają szeroki zasięg i są bardziej złożone niż kiedykolwiek wcześniej – zaawansowane exploity wykorzystywane w masowych atakach ransomware, kreatywne ataki spamowe i phishingowe żerujące na medialnych tematach, ataki opierające się w dużym stopniu na socjotechnice, a nawet legalne oprogramowanie wykorzystywane jako cyberbroń.

Przyspieszona ewolucja cyberzagrożeń pociąga za sobą ewolucję cyberbezpieczeństwa. Nowe rozwiązanie Kaspersky Endpoint Security for Business stanowi kamień milowy w tym procesie, oferując technologie nowej generacji wspomagane dynamicznymi systemami uczącymi się, zwiększoną widoczność oraz szczegółową kontrolę bezpieczeństwa, łącznie z zarządzaniem lukami w zabezpieczeniach, ochroną danych uwierzytelniających oraz integracją z technologią EDR.

Technologie nowej generacji w zupełnie nowej odsłonie

Techniki wykrywania wykorzystywane w Kaspersky Endpoint Security for Business nieustannie ewoluują, aby utrzymać najwyższe standardy ochrony, potwierdzone przez niezależnych badaczy i tysiące klientów na całym świecie. Tegoroczne innowacje wsparto udoskonalonymi dynamicznymi systemami uczącymi się, umożliwiając wykrywanie szkodliwej aktywności w czasie rzeczywistym. Pozostałe technologie nowej generacji oferowane w produkcie to: wykrywanie podejrzanych i niebezpiecznych zachowań, system zapobiegania włamaniom oraz ochrona przed exploitami i silnik korygujący.

Wachlarz funkcji kontroli bezpieczeństwa uzupełniono o nowe możliwości. Obejmują one mechanizm, który chroni procesy krytyczne dla systemu i zapobiega wyciekowi danych uwierzytelniających w przypadku wykorzystywania narzędzi typu mimikatz pozwalającymi na uzyskanie dostępu do danych logowania przechowywanych w systemie operacyjnym. Nowa technologia pozwala także chronić firmy przed popularnymi aktualnie zagrożeniami, które przejmują komputery i wykorzystują ich zasoby do kopania kryptowaluty.

Moduł służący do zarządzania lukami w zabezpieczeniach i łatami umożliwia zautomatyzowane usuwanie luk, łącznie z ich wykrywaniem i priorytetyzacją, pobieraniem łat i aktualizacji, testowaniem i dystrybucją. W ten sposób ryzyko, że luki w zabezpieczeniach popularnego oprogramowania zostaną wykorzystane przez cyberprzestępców, zostaje zminimalizowane. Ponadto funkcja ta zwalnia zespoły odpowiedzialne za bezpieczeństwo z wykonywania zbędnych procedur ręcznych w ramach zarządzania systemami, a poprzez dodanie warstwy automatyzacji zapewnia transparentność tego procesu.

Interfejs programu — teraz w całkowicie nowej szacie — prezentuje wizualnie warstwy ochrony i komponenty bezpieczeństwa, pokazując stan i skuteczność różnych technologii nowej generacji, dzięki czemu klienci mogą mieć pewność, że każda warstwa ochrony została włączona i funkcjonuje prawidłowo.

Szczegółowe zarządzanie ochroną i pełna widoczność

Technologia informatyczna każdej organizacji składa się z systemów, sieci i urządzeń – ochrona IT musi wpasować się w istniejącą infrastrukturę i zabezpieczyć każdy jej element. Kaspersky Endpoint Security for Business oferuje szeroki wachlarz funkcji kontroli bezpieczeństwa dla serwerów, które są zarządzane z jednego miejsca – w tym rozszerzoną ochronę przed oprogramowaniem ransomware, ochronę ruchu zewnętrznego oraz tryb domyślnej odmowy (Default Deny) dla systemu Microsoft Windows Server, ochronę przed exploitami oraz konfigurację zapory sieciowej. Funkcje te, dostępne zarówno dla stacji roboczych, jak i serwerów, umożliwiają ujednolicone zarządzanie ochroną po stronie klienta.

Nowy poziom widoczności jest możliwy za sprawą pełnej integracji z technologią Kaspersky Endpoint Detection and Response. Dzięki tej innowacji Kaspersky Endpoint Security for Business może być wykorzystywany w połączeniu z technologią Kaspersky EDR jako agent służący do gromadzenia metadanych oraz wskaźników infekcji (IoC). Innowacja ta wspomaga możliwości firm w zakresie przeprowadzania dokładnego dochodzenia i korekty w razie wystąpienia poważnego incydentu naruszenia bezpieczeństwa.

Udoskonalenia w zakresie zarządzania mobilnością obejmują zwiększoną widoczność dzięki monitorowaniu ochrony na urządzeniach, uproszczonemu wdrażaniu oraz zarządzaniu za pośrednictwem zewnętrznych systemów EMM dla urządzeń z Androidem.

Skalowalność i elastyczne wdrożenie po stronie klienta

Nowa wersja rozwiązania stanowi kolejny istotny krok w kierunku zwiększenia łatwości zarządzania oraz wdrażania dla dużych firm. Produkt oferuje teraz skalowalność na poziomie korporacyjnym, umożliwiając zarządzanie do 100 tys. punktów końcowych za pośrednictwem jednego serwera administracyjnego.

Dzięki temu, jak również zoptymalizowanemu działaniu i zmniejszonemu zużyciu zasobów w nowym „lekkim” trybie chmury, produkt jest odpowiedni dla każdej firmy, niezależnie od jej rozmiarów czy potrzeb w zakresie ochrony: od średnich przedsiębiorstw po korporacje.

Źródło: Kaspersky Lab

Błąd w pisowni? Powiadom nas o tym zaznaczając błędny tekst w artykule, a następnie wciśnij Ctrl+Enter.
Nowa generacja rozwiązania Kaspersky Endpoint Security for Business
Oceń

 

Zaciekawiony światem nowości technologicznych. Twardo stąpający po ziemi fan gadżetów i marki Xiaomi.

Najnowsze posty

rabaty czastech

Drogi czytelniku… Mamy dla Ciebie niespodziankę! Uruchomiliśmy stronę o rabatach, kodach promocyjnych i zniżkach!

Otrzymujemy od Was wiele wiadomości w których pytacie się o kody i rabaty na smartfony i inne mobilne przedmioty. Dlatego

liczby ataków hakerskich

Żeby być bezpiecznym, należy dać się zhakować?

Każda firma, bez względu na wielkość i branżę, jest zagrożona atakiem hakerskim. Współcześnie udział w szkoleniu z RODO i hasła

green cell PGA 2018

Doładuj się na PGA 2018

Poznań Game Arena, czyli największe w Polsce targi gier komputerowych oraz technologii, co roku przyciągają rzesze fanów gamingu i urządzeń

klimatyzator ścienny czy przenośny

Wybieramy klimatyzator: ścienny czy przenośny?

Decydując się na urządzenie do naszego domu, rzadko kiedy zdajemy sobie sprawę jak wiele jest rodzajów danego urządzenia. Jak wybrać

Icy Dock MB994IKO-3SB

Icy Dock MB994IKO-3SB – dyski i napęd optyczny w jednej kieszeni

MB994IKO-3SB to wytrzymała, w pełni metalowa, podwójna kieszeń na 2,5-calowe dyski SATA/SAS i napęd optyczny (ODD) do użytku w pojedynczej

rcs google

Wykorzystaj technologię RCS od Google do komunikacji ze swoimi klientami

Specjaliści GSMA Intelligence szacują, że do 2020 r. na świecie będzie 4,3 miliarda urządzeń obsługujących SMS-y nowej generacji, czyli RCS

Velop

Nowy model w rodzinie Velop!

Łatwy w konfiguracji i zaprojektowany, by pasować wszędzie, Velop zapewnia ultra-szybkie, w pełni wytrzymałe WiFi mesh dla Twojego domu w

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: