Nowa generacja rozwiązania Kaspersky Endpoint Security for Business

Autor opublikowano 21/05/2018 21:53
Kaspersky Endpoint Security for Business

Współczesne cyberzagrożenia mają szeroki zasięg i są bardziej złożone niż kiedykolwiek wcześniej – zaawansowane exploity wykorzystywane w masowych atakach ransomware, kreatywne ataki spamowe i phishingowe żerujące na medialnych tematach, ataki opierające się w dużym stopniu na socjotechnice, a nawet legalne oprogramowanie wykorzystywane jako cyberbroń.

Przyspieszona ewolucja cyberzagrożeń pociąga za sobą ewolucję cyberbezpieczeństwa. Nowe rozwiązanie Kaspersky Endpoint Security for Business stanowi kamień milowy w tym procesie, oferując technologie nowej generacji wspomagane dynamicznymi systemami uczącymi się, zwiększoną widoczność oraz szczegółową kontrolę bezpieczeństwa, łącznie z zarządzaniem lukami w zabezpieczeniach, ochroną danych uwierzytelniających oraz integracją z technologią EDR.

Technologie nowej generacji w zupełnie nowej odsłonie

Techniki wykrywania wykorzystywane w Kaspersky Endpoint Security for Business nieustannie ewoluują, aby utrzymać najwyższe standardy ochrony, potwierdzone przez niezależnych badaczy i tysiące klientów na całym świecie. Tegoroczne innowacje wsparto udoskonalonymi dynamicznymi systemami uczącymi się, umożliwiając wykrywanie szkodliwej aktywności w czasie rzeczywistym. Pozostałe technologie nowej generacji oferowane w produkcie to: wykrywanie podejrzanych i niebezpiecznych zachowań, system zapobiegania włamaniom oraz ochrona przed exploitami i silnik korygujący.

Wachlarz funkcji kontroli bezpieczeństwa uzupełniono o nowe możliwości. Obejmują one mechanizm, który chroni procesy krytyczne dla systemu i zapobiega wyciekowi danych uwierzytelniających w przypadku wykorzystywania narzędzi typu mimikatz pozwalającymi na uzyskanie dostępu do danych logowania przechowywanych w systemie operacyjnym. Nowa technologia pozwala także chronić firmy przed popularnymi aktualnie zagrożeniami, które przejmują komputery i wykorzystują ich zasoby do kopania kryptowaluty.

Moduł służący do zarządzania lukami w zabezpieczeniach i łatami umożliwia zautomatyzowane usuwanie luk, łącznie z ich wykrywaniem i priorytetyzacją, pobieraniem łat i aktualizacji, testowaniem i dystrybucją. W ten sposób ryzyko, że luki w zabezpieczeniach popularnego oprogramowania zostaną wykorzystane przez cyberprzestępców, zostaje zminimalizowane. Ponadto funkcja ta zwalnia zespoły odpowiedzialne za bezpieczeństwo z wykonywania zbędnych procedur ręcznych w ramach zarządzania systemami, a poprzez dodanie warstwy automatyzacji zapewnia transparentność tego procesu.

Interfejs programu — teraz w całkowicie nowej szacie — prezentuje wizualnie warstwy ochrony i komponenty bezpieczeństwa, pokazując stan i skuteczność różnych technologii nowej generacji, dzięki czemu klienci mogą mieć pewność, że każda warstwa ochrony została włączona i funkcjonuje prawidłowo.

Szczegółowe zarządzanie ochroną i pełna widoczność

Technologia informatyczna każdej organizacji składa się z systemów, sieci i urządzeń – ochrona IT musi wpasować się w istniejącą infrastrukturę i zabezpieczyć każdy jej element. Kaspersky Endpoint Security for Business oferuje szeroki wachlarz funkcji kontroli bezpieczeństwa dla serwerów, które są zarządzane z jednego miejsca – w tym rozszerzoną ochronę przed oprogramowaniem ransomware, ochronę ruchu zewnętrznego oraz tryb domyślnej odmowy (Default Deny) dla systemu Microsoft Windows Server, ochronę przed exploitami oraz konfigurację zapory sieciowej. Funkcje te, dostępne zarówno dla stacji roboczych, jak i serwerów, umożliwiają ujednolicone zarządzanie ochroną po stronie klienta.

Nowy poziom widoczności jest możliwy za sprawą pełnej integracji z technologią Kaspersky Endpoint Detection and Response. Dzięki tej innowacji Kaspersky Endpoint Security for Business może być wykorzystywany w połączeniu z technologią Kaspersky EDR jako agent służący do gromadzenia metadanych oraz wskaźników infekcji (IoC). Innowacja ta wspomaga możliwości firm w zakresie przeprowadzania dokładnego dochodzenia i korekty w razie wystąpienia poważnego incydentu naruszenia bezpieczeństwa.

Udoskonalenia w zakresie zarządzania mobilnością obejmują zwiększoną widoczność dzięki monitorowaniu ochrony na urządzeniach, uproszczonemu wdrażaniu oraz zarządzaniu za pośrednictwem zewnętrznych systemów EMM dla urządzeń z Androidem.

Skalowalność i elastyczne wdrożenie po stronie klienta

Nowa wersja rozwiązania stanowi kolejny istotny krok w kierunku zwiększenia łatwości zarządzania oraz wdrażania dla dużych firm. Produkt oferuje teraz skalowalność na poziomie korporacyjnym, umożliwiając zarządzanie do 100 tys. punktów końcowych za pośrednictwem jednego serwera administracyjnego.

Dzięki temu, jak również zoptymalizowanemu działaniu i zmniejszonemu zużyciu zasobów w nowym „lekkim” trybie chmury, produkt jest odpowiedni dla każdej firmy, niezależnie od jej rozmiarów czy potrzeb w zakresie ochrony: od średnich przedsiębiorstw po korporacje.

Źródło: Kaspersky Lab

Błąd w pisowni? Powiadom nas o tym zaznaczając błędny tekst w artykule, a następnie wciśnij Ctrl+Enter.
Nowa generacja rozwiązania Kaspersky Endpoint Security for Business
Oceń

 

Jestem zaciekawiony światem nowości technologicznych. Twardo stąpam po ziemi. Uwielbiam czytać, słuchać muzyki, podróżować i markę Xiaomi. W wolnych chwilach jeżdżę na rolkach. Kocham delikatną kawę i żelki.

Najnowsze posty

Dzisiaj w Katowicach Xiaomi otwiera kolejny salon, takie promocje czekają

Dzisiaj w Katowicach Xiaomi otwiera Mi Store, takie promocje czekają

Dzisiaj o godzinie 10:00 w Katowicach Xiaomi otworzy swój piąty autoryzowany Mi Store. Salon mieścić się będzie w Galerii Katowickiej.

Xiaomi Mi MIX 3 5G Snapdragon 855

Xiaomi Mi MIX 3 z 5G i Snapdragonem 855 pokazany w Chinach

Xiaomi zaprezentowało wersję 5G Mi MIX 3 na konferencji w China Mobile Global Partner. Jest to jeden z pierwszych smartfonów

Icy Dock Flex-Fit Quinto MB344SPO

Wykorzystaj zatokę 5,25″ z Icy Dock Flex-Fit Quinto MB344SPO

Icy Dock Flex-Fit Quinto MB344SPO to akcesorium mieszczące w sobie napęd optyczny oraz dyski 2,5″ w jednej zatoce 5,25″. Maksymalna

Systemy mini VRF marki AUX

Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniego rodzaju urządzeń do instalacji klimatyzacji mamy do wyboru wiele rozwiązań. Jednym z nich są systemy

produkty marki Green Cell

Doładuj się na Święta

Wielkimi krokami zbliża się 6 grudnia, a wraz z nim Mikołajki. Z tej okazji Świat Baterii przygotował specjalne promocje. Świąteczne

To zagrożenie jest praktycznie wszędzie! Publiczne WiFi.

Zanim połączysz się z publiczną siecią WiFi – przeczytaj o zagrożeniach i wskazówkach jak ich uniknąć Zastanów się kiedy ostatnio

15 lat masowej wysyłki

15 lat masowej wysyłki SMS-ów

W tym roku SerwerSMS.pl, firma, która jako pierwsza w Polsce stworzyła i udostępniła narzędzie do masowej wysyłki wiadomości SMS, obchodzi

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: