Warszawski Marriott wdrożył nowy system telewizji hotelowej

Autor opublikowano 06/07/2018 15:30
Marriott system telewizji hotelowej

Sieć hoteli Marriott od lat wyznacza standardy w obszarze świadczenia usług hotelowych. Nie inaczej jest w przypadku warszawskiego obiektu koncernu zlokalizowanego w budynku Centrum LIM w ścisłym centrum stolicy. W tym roku hotel dokonał gruntownej modernizacji swoich rozwiązań telewizyjnych instalując nowy system telewizji cyfrowej i wyposażając wszystkie pokoje w wysokiej klasy telewizory SMART firmy Samsung.

Warszawski hotel Marriott powstał w 1989 roku i był jednym z symboli zachodniego luksusu. Przez prawie 30 lat wyznaczał standardy w obszarze świadczenia usług hotelowych w Polsce, a w jego pokojach gościły takie osobistości, jak Barack Obama, Bill Clinton czy Michael Jackson. Obiekt ma 523 pokoje i 21 sal konferencyjnych, a na jego najwyższym piętrze znajduje się koktajl bar „Panorama Sky Bar”, który oferuje jeden z najwyższych punktów widokowych na Warszawę dostępnych publicznie.

Nowa telewizja – nowe możliwości

Rosnące wymagania gości i szybko rozwijająca się technologia audiowizualna sprawia, że hotele muszą na bieżąco inwestować w rozwiązania techniczne, które poprawiają komfort i zapewnią wysoki prestiż obiektu. W przypadku warszawskiego Marriotta zmiana wynikała dodatkowo z potrzeby spełniania wymogów określonych przez centralę firmy, które związane były z ujednoliceniem całego systemu na wzór pozostałych obiektów Marriott na całym świecie. W drodze przetargu hotel zdecydował się na wybór telewizorów SMART firmy Samsung, natomiast system IPTV do zarządzania nimi dostarczyła firma OTRUM. Hotel wyposażył wszystkie pokoje hotelowe w telewizory Samsung HG55EE690 o wielkości 55 cali oraz pokój prezydencki w telewizor HG65EE690 o przekątnej 65 cali. Łącznie zostało dostarczonych 585 urządzeń.

– Z dopuszczonych do przetargu dostawców, telewizory od Samsung okazały się najlepsze pod względem jakości obrazu, szybkości przełączania kanałów i dodatkowych funkcji ważnych z punktu gości hotelowych, a więc i samego hotelu. – mówi Michał Bordewicz Key Account Manager w Samsung Polska

Cyfrowo i w HD

Poprzednie telewizory zainstalowane w hotelu Marriott przystosowane były do odbioru sygnału za pośrednictwem kabli koncentrycznych coax, które pamiętały jeszcze czasy budowy obiektu. Nowy cyfrowy standard wymagał przebudowy całej infrastruktury i oparcie jej o system telewizji IPTV, który wykorzystuje IP i sieć LAN.

Sama instalacja telewizorów nastąpiła dopiero po wcześniejszym przygotowaniu infrastruktury technicznej i trwała około 2 miesięcy. Oprócz montażu urządzeń trzeba było skonfigurować cały system do zarządzania, który obejmuje m.in. strony informacyjne o hotelu, SPA czy 4 barach i restauracjach. System, oprócz wyświetlania programów telewizyjnych, pozwala na emisję indywidualnych  komunikatów powitalnych, informacji o rachunku, przylotach i odlotach z lotniska „Okęcie” czy o pogodzie. Do telewizorów podłączony jest również Chromecast, który jest jednym z elementów wymaganych przez centralę Marriott. Pozwala on na bezprzewodową łączność z telewizorem i umożliwia uruchomienie popularnych wypożyczalni internetowych oferujących filmy i seriale. System jest cały czas rozwijany.

 W niedalekiej przyszłości planujemy dodać funkcję „Express Check-Out, która umożliwia wymeldowanie się z pokoju bez konieczności wizyty w recepcji czy „Room Service” do zamawiania jedzenia – dodaje Tomasz Jaroszewicz.

Korzyści nie tylko dla gości

Korzyści dla gości hotelowych to oprócz bardzo wysokiej jakości obrazu, funkcje dodatkowe takie jak telewizyjny room service czy możliwość wymeldowania się z poziomu urządzenia. Gości zadowoli również szybsze uruchamianie się telewizorów i płynne przełączanie się między kilkudziesięcioma dostępnymi kanałami. Do urządzeń można podłączyć się za pomocą HDMI, Bluetootha lub Chromecasta. Telewizor ma także radio internetowe i oferuje dostęp do serwisów wideo takich jak YouTube czy Vimeo. Sygnał Full HD przekazywany bezpośrednio z satelity gwarantuje, że goście mogą cieszyć się najwyższą jakością obrazu i dźwięku. Technologia wykorzystana w telewizorach Samsung pomaga także chronić informacje w myśl rozporządzenia RODO. Przesyłanie danych jest szyfrowane przez protokół Samsung Lynk DRM, a aplikacje nie zapamiętują danych wrażliwych i resetują informacje o ostatniej sesji po każdym wyłączeniu telewizora.

Nowy system i współpracujące z nim telewizory dają także wiele korzyści ekipie technicznej odpowiedzialnej za obsługę systemu telewizyjnego. Wymiana wszystkich telewizorów na urządzenia pozbawione  set-top boxów sprawia, że obsługa ma jedno urządzenie mniej do serwisowania co ogranicza koszty eksploatacji. – Telewizory SMART od Samsunga nie mają boxów, a w przypadku wymiany telewizora, wystarczy tylko wstawić nowy egzemplarz i podpiąć go do sieci. – dodaje Marek Michalik, dyrektor działu IT w Marriott Warszawa.

Zastosowanie telewizorów SMART i sieci IP pozwala także na łatwą wymianę całego systemu do zarządzania siecią TV. Hotel w przypadku potrzeby zmiany dostawcy rozwiązania nie musi się obawiać o to, że nowe telewizory nie będą z nimi kompatybilne. Na plus trzeba zaliczyć także usługę serwisową Samsunga, która działa w opcji door-to-door, dzięki czemu wszystkie naprawy wykonywane są w miejscu instalacji, co dla działu technicznego jest znacznie wygodniejszym rozwiązaniem i minimalizuje kwestie związane z transportem i demontażem urządzeń.

W najbliższym czasie, warszawski Marriott planuje także instalację profesjonalnych urządzeń SMART Signage od Samsunga we wszystkich 14-stu strefach wspólnych takich jak lobby czy restauracje.

Polecamy wpisy:

Błąd w pisowni? Powiadom nas o tym zaznaczając błędny tekst w artykule, a następnie wciśnij Ctrl+Enter.

 

Zaciekawiony światem nowości technologicznych. Twardo stąpający po ziemi fan gadżetów i marki Xiaomi.

Najnowsze posty

AUX z 7 letnią gwarancją

Oferta komercyjna od AUX z 7 letnią gwarancją

Polski dystrybutor marki AUX, firma Action Energy posiada w swojej ofercie urządzenia komercyjne z 7-letnią gwarancją! Dlaczego warto wybrać urządzenia

Skriware

Skriware pozyskał 4,5 mln zł na doskonalenie ekosystemu uczącego dzieci robotyki, programowania i druku 3D

Skriware, polski startup dostarczający autorskie rozwiązania edukacyjne oparte o technologię druku 3D, pozyskał 4,5 mln zł dofinansowania od Narodowego Centrum

Google maps 3D

Google wprowadza 3D świat w swoich mapach

Płaskoziemcy rozpowszechniają swoją głupią tezę, aż Google dodaje nowy tryb 3D w Google Maps, który jest dostępny w wersji przeglądowej na

Premiera Samsunga Galaxy Note 9

Pudełko wraz z specyfikacją i ceną Samsunga Galaxy Note 9

Premiera Samsunga Galaxy Note 9 zbliża się nieubłaganie i już oficjalnie 9 sierpnia zobaczymy wszystkie nowości związane z tym smartfonem.

Samsung Galaxy Note 9 512 GB

Samsung Galaxy Note 9 będzie 512 GB pamięci, nowy S Pen i duża bateria

Samsung Galaxy Note 9 zgodnie z wcześniejszymi plotkami dostanie wersję z pamięcią 512 GB, którą można jeszcze rozszerzyć za pomocą

polandrock festiwal

Na Pol’and’Rock Festiwal nie zapomnij spakować… smartfona!

Już tylko tydzień dzieli nas od niesamowitego, muzycznego wydarzenia w Kostrzynie nad Odrą. Tysiące fanów w każdym wieku zjadą się,

Smanos DB-20

Widzieć przez ściany? – to możliwe!

Marzyłeś kiedyś o możliwości widzenia przez ściany i drzwi? Dziś jest to możliwe! Na rynku smart home pojawiło się wiele

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: