Office Lens

Office Lens: To darmowy i najlepszy mobilny skaner na świecie!

Office Lens jest niezwykle zaawansowaną technologicznie aplikacją do skanowania zdjęć i dokumentów. Czasami zdarza się szybko zrobić zdjęcie dokumentu, ale sam aparat w smartfonie nie wystarcza. Z aplikacją skanera od Microsoftu wszystko się uda!

Office Lens

Testowałem Office Lens w bardzo trudnych warunkach, jakimi jest mrok i słabe światło. Muszę przyznać, że nie wierzyłem w aplikacje, które z smartfona zrobią skaner do dokumentów.

 

Jakie warunki trzeba spełnić?

Wystarczy smartfon z Androidem w wersji 4.4+. Aplikacja wcale nie jest wymagająca pod względem parametrów technicznych. Przy najniższej rozdzielczości zdjęcia zrobimy równie dobrego skana.

 

Jak sobie radzi Office Lens w dobrym i słabym świetle?

Office Lens od Microsoftu potrafi z zwykłej kartki zrobić bardzo dobra grafikę w formacie .pdf oraz oferuje udostępnianie plików przez pocztę e-mail, drukowanie lub wysłanie na Dysk Google.

W jasnym świetle jest wprost perfekcyjny, każdy detal jest czytelny i przejrzysty. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że dokument należy położyć na płaskim podłożu w innej tonacji kolorystycznej, aby aplikacja mogła bez przeszkód przyciąć krawędzie i obrobić zdjęcie.

Oto jak wygląda dokument w dobrym świetle w większości naturalnym:

Office Lens

 

Po zmroku lub w pomieszczeniu o słabym oświetleniu aplikacja miała delikatne problemy z odnalezieniem krawędzi dokumentu. Trzeba było pomagać jej przez ręczne ustawienie rogów.

Office Lens

 

Ustawienia

Dla nie wymagających nie trzeba nic po prostu ustawiać. Wszystkie opcje od pierwszego uruchomienia aplikacji są ustawione, tak aby praca była jak najbardziej przyjemna.

Office Lens

Do wyboru użytkownik ma skan jako:

  • Dokument, który nadaje się do szybkiego skanowania dokumentów na których nie występują obrazy.
  • Tablica, do fotografowania dużych tablic z pismem i rysunkami. Skan będzie zajmował o wiele więcej miejsca w pamięci urządzenia.
  • Zdjęcie
  • Wizytówka, dla małych notatek z grafiką lub bez.

 

Aplikacja jest darmowa, bez zbędnych funkcji premium itp. Wszystko co chcemy mamy za darmo, dlatego uznałem ją za najlepszą aplikacją do mobilnego skanowania. Chyba nie ma lepszej?

Jak zawsze bezpośredni link do sklepu Google Play

 Jeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas o tym! Zaznacz błędny tekst, a następnie wciśnij kombinacje klawiszy Ctrl+Enter.

Marcin Author

Zaciekawiony światem nowości technologicznych. Twardo stąpający po ziemi fan gadżetów i marki Xiaomi.