Office Lens: To darmowy i najlepszy mobilny skaner na świecie!

Autor opublikowano 01/04/2018 11:41
Office Lens

Office Lens jest niezwykle zaawansowaną technologicznie aplikacją do skanowania zdjęć i dokumentów. Czasami zdarza się szybko zrobić zdjęcie dokumentu, ale sam aparat w smartfonie nie wystarcza. Z aplikacją skanera od Microsoftu wszystko się uda!

Office Lens

Testowałem Office Lens w bardzo trudnych warunkach, jakimi jest mrok i słabe światło. Muszę przyznać, że nie wierzyłem w aplikacje, które z smartfona zrobią skaner do dokumentów.

Jakie warunki trzeba spełnić?

Wystarczy smartfon z Androidem w wersji 4.4+. Aplikacja wcale nie jest wymagająca pod względem parametrów technicznych. Przy najniższej rozdzielczości zdjęcia zrobimy równie dobrego skana.

Office Lens od Microsoftu potrafi z zwykłej kartki zrobić bardzo dobra grafikę w formacie .pdf oraz oferuje udostępnianie plików przez pocztę e-mail, drukowanie lub wysłanie na Dysk Google.

W jasnym świetle jest wprost perfekcyjny, każdy detal jest czytelny i przejrzysty. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że dokument należy położyć na płaskim podłożu w innej tonacji kolorystycznej, aby aplikacja mogła bez przeszkód przyciąć krawędzie i obrobić zdjęcie.

Oto jak wygląda dokument w dobrym świetle w większości naturalnym:

Office Lens

Po zmroku lub w pomieszczeniu o słabym oświetleniu aplikacja miała delikatne problemy z odnalezieniem krawędzi dokumentu. Trzeba było pomagać jej przez ręczne ustawienie rogów.

Office Lens

Dla nie wymagających nie trzeba nic po prostu ustawiać. Wszystkie opcje od pierwszego uruchomienia aplikacji są ustawione, tak aby praca była jak najbardziej przyjemna.

Office Lens

Do wyboru użytkownik ma skan jako:

  • Dokument, który nadaje się do szybkiego skanowania dokumentów na których nie występują obrazy.
  • Tablica, do fotografowania dużych tablic z pismem i rysunkami. Skan będzie zajmował o wiele więcej miejsca w pamięci urządzenia.
  • Zdjęcie
  • Wizytówka, dla małych notatek z grafiką lub bez.

Aplikacja jest darmowa, bez zbędnych funkcji premium itp. Wszystko co chcemy mamy za darmo, dlatego uznałem ją za najlepszą aplikacją do mobilnego skanowania. Chyba nie ma lepszej?

Jak zawsze bezpośredni link do sklepu Google Play.

Błąd w pisowni? Powiadom nas o tym zaznaczając błędny tekst w artykule, a następnie wciśnij Ctrl+Enter.
Office Lens: To darmowy i najlepszy mobilny skaner na świecie!
Oceń

 

Zaciekawiony światem nowości technologicznych. Twardo stąpający po ziemi fan gadżetów i marki Xiaomi.

Najnowsze posty

Aplikacja IseeYou

Dzieci się gubią, a aplikacja IseeYou je odnajduje

Prawdą jest, że dzisiejsze czasy nie sprzyjają bezpieczeństwu. Dzisiejsze dzieciństwo to moc podróży, atrakcji, placów zabaw, wspólnych zakupów w wielkich

Jak wykorzystać mobilny potencjał

Jak wykorzystać mobilny potencjał?

Dla większości sklepów i sieci handlowych mobile to dziś ważny kanał sprzedaży wywołujący pozytywne doświadczenie u klienta. Wykorzystanie potencjału technologii

Google wprowadza świat 3D

Google wprowadza świat 3D w swoich mapach

Płaskoziemcy rozpowszechniają swoją głupią tezę, aż Google dodaje nowy tryb 3D w Google Maps, który jest dostępny w wersji przeglądowej na

budzik Spotify a1

Co łączy Google Zegar i Spotify? A no budzik rzecz jasna

Google Zegar dostał aktualizację, która wprowadza nową funkcję, dzięki współpracy z Spotify. Teraz możesz ustawić ulubioną muzykę z Spotify jako

Instagram jesteś na bieżąco

Instagram wprowadził funkcję „Jesteś na bieżąco”

Instagram wprowadził w Polsce funkcję komunikatu, która pojawiła się w nowej aktualizacji aplikacji. Komunikat informuje o przeczytaniu / zobaczeniu wszystkich

Aparat Google raw

Aparat Google dostaje obsługę RAW i korekcję zniekształceń szerokokątnych, ale to nie wszystko

Android P Developer Preview 4 jest już dostępny i zawiera aktualizacje aplikacji, a w nim Aparat Google RAW z nich

instagram lite

Instagram Lite dla mało wymagających użytkowników i smartfonów

Instagram Lite na Androida pojawił się dziś w sklepie Google Play bez żadnych komunikatów ze strony firmy. „Aplikacja Instagram Lite

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: