Phoenix OS: System Android dla komputerów. Czy jest lepszy od Windows-a?

Autor opublikowano 01/04/2018 18:39
phoenix os

Świat goni za technologią w szalonym tempie zmiana Android na Phoenix Os jest w tym przypadku to bardzo dobrze. Android jest o wiele lepszym rozwiązaniem dla laptopów, ponieważ jest lekki, wygodny i praktyczny. To przecież z tego systemu najczęściej korzystamy w ciągu dnia, korzystając z smartfona, to dlaczego nie można z niego korzystać na komputerze?

Phoenix OS to bardzo podobny system operacyjny do Windows tylko, że charakteryzuje się Androidem. Miałem możliwość instalacji Phoenix OS obok Windowsa 10 i zdecydowanie jest o wiele szybszym systemem niż win 10.

Phoenix OS to nic innego jak Android 7.0, działa tak samo jak ten który mamy w smartfonie. Dodatkiem jest nakładka wyglądająca jak Linux/Windows i możliwość instalacji jako drugi system na komputerze.

Skoro system operacyjny to i .iso?

Tak, jak najbardziej Phoenix OS udostępnia wersję .iso którą bez najmniejszego problemu przeniesiemy na pendrive, nawet już od samego początku pobrania programu do instalacji, możemy wybrać jak ma być zapisany.

Czy każdy laptop/komputer obsługują Phoenix OS?

Nie, ale sprzęt kupiony w ostatnich pięciu latach powinien obsługiwać Phoenix OS bez najmniejszego problemu. Wymaganie to minimum 2GB RAM i procesor Intel (zalecany Intel x86)

Jakie wymagania trzeba spełnić, aby zapisać Phoenix OS na pendrive?

Pendrive musi być naprawdę mocny! Przecież to on będzie zastępował dysk z komputera. Minimalne wymagania to USB 3.0, prędkość zapisu/odczytu danych 30mb/s oraz co najmniej 6GB pojemności.

Oczywiście na Phoenix OS możemy robić to samo co na normalnym systemie operacyjnym. Instalować programy (aplikacje), słuchać muzyki, oglądać filmy, pobierać pliki i grać w gry. Taki system będzie na pokładzie tableta PiPO P10 o którym pisałem PiPO P10 wnętrze skrywa więcej, niż tylko podzespoły. Oto nowy tablet za rozsądną cenę

Największą zaletą tego systemu jest możliwość zrobienia z smartfona przenośnego komputera. Wystarczy podpiąć przez przewód micro usb > HDMI lub starszego wejścia VGA do smartfona, a końcówkę do monitora. Mysz podłączymy za pomocą Bluetooth, tak samo jak klawiaturę. Resztę załatwi Phoenix OS. Jakie to musi być mega przyjemne, nie czekać na włączenie się komputera itp. Po prostu podchodzimy do biurka, podłączamy telefon i już. Nie musimy w takim razie aktualizować plików między komputerem, a smartphone.

Niestety wszystko jest w fazie testów, a możliwości są bardzo ograniczone. Dodatkowo smartphone musi posiadać łączność MHL, która służy do przekazywania obrazu. Więcej na temat tej łączności już niebawem.

Instalowanie programu jest tak łatwe, że nie trzeba wiele zachodu. Po prostu przechodzimy na stronę producenta systemu Phoenix OS i u góry wybieramy zakładkę „Download” > For Computer , a następnie klikamy w zielony przycisk z napisem „PhoenixOS Downloader”. Po włączeniu programu, program pobierze system i pozwoli nam wybrać jak ma być zainstalowany (Komputer jako drugi system lub na pamięć przenośną typu USB).

Praca z systemem PhoenixOS jest naprawdę samą przyjemnością, a do tego odmienia wygląd pulpitu na efekt „wow”.

Dla zaciekawionych system mam wgrany na pendrive Toshiba U303 16GB.

Źródło: Phoenixos

Błąd w pisowni? Powiadom nas o tym zaznaczając błędny tekst w artykule, a następnie wciśnij Ctrl+Enter.
Phoenix OS: System Android dla komputerów. Czy jest lepszy od Windows-a?
Oceń

 

Jestem zaciekawiony światem nowości technologicznych. Twardo stąpam po ziemi. Uwielbiam czytać, słuchać muzyki, podróżować i markę Xiaomi. W wolnych chwilach jeżdżę na rolkach. Kocham delikatną kawę i żelki.

Najnowsze posty

Dzisiaj w Katowicach Xiaomi otwiera kolejny salon, takie promocje czekają

Dzisiaj w Katowicach Xiaomi otwiera Mi Store, takie promocje czekają

Dzisiaj o godzinie 10:00 w Katowicach Xiaomi otworzy swój piąty autoryzowany Mi Store. Salon mieścić się będzie w Galerii Katowickiej.

Xiaomi Mi MIX 3 5G Snapdragon 855

Xiaomi Mi MIX 3 z 5G i Snapdragonem 855 pokazany w Chinach

Xiaomi zaprezentowało wersję 5G Mi MIX 3 na konferencji w China Mobile Global Partner. Jest to jeden z pierwszych smartfonów

Icy Dock Flex-Fit Quinto MB344SPO

Wykorzystaj zatokę 5,25″ z Icy Dock Flex-Fit Quinto MB344SPO

Icy Dock Flex-Fit Quinto MB344SPO to akcesorium mieszczące w sobie napęd optyczny oraz dyski 2,5″ w jednej zatoce 5,25″. Maksymalna

produkty marki Green Cell

Doładuj się na Święta

Wielkimi krokami zbliża się 6 grudnia, a wraz z nim Mikołajki. Z tej okazji Świat Baterii przygotował specjalne promocje. Świąteczne

To zagrożenie jest praktycznie wszędzie! Publiczne WiFi.

Zanim połączysz się z publiczną siecią WiFi – przeczytaj o zagrożeniach i wskazówkach jak ich uniknąć Zastanów się kiedy ostatnio

15 lat masowej wysyłki

15 lat masowej wysyłki SMS-ów

W tym roku SerwerSMS.pl, firma, która jako pierwsza w Polsce stworzyła i udostępniła narzędzie do masowej wysyłki wiadomości SMS, obchodzi

Icy Dock EZ-Fit Lite MB290SP-B

Icy Dock EZ-Fit Lite MB290SP-B – lekkość i chłodzenie w jednym

Icy Dock EZ-Fit Lite MB290SP-B to adapter, dzięki któremu użytkownik może zastosować w swoim systemie 2x dyski 2,5″ HDD/SSD IDE

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: