Porady dla podróżujących za granicę

Autor opublikowano 09/09/2018 15:26
Porady dla podróżujących za granicę

Wakacje się skończyły jednak wiele osób wyjeżdża dopiero teraz, aby uniknąć wakacyjnego tłoku. Warto pomyśleć jak uchronić się przed dużym rachunkiem telefonicznym będąc za granicą.

Już w 2014 r. Stowarzyszenie Wi-Fi Alliance ogłosiło, że około 71% komunikacji mobilnej odbywa się za pośrednictwem Wi-Fi – oznacza to dużo rozmów wideo, mnóstwo e-mailingu i cała masa Snapchatów. Trudno jest przełamać uzależnienie od telefonu tylko dlatego, że podróżujesz, ale jeśli nie planujesz starannie, możesz stworzyć duży, nieprzyjemny rachunek za telefon. Oto kilka wskazówek od Linksysa, jak obniżyć koszty korzystania z telefonu za granicą.

Włącz swój pakiet międzynarodowy

Przed spakowaniem walizek skontaktuj się z dostawcą usług telefonicznych, aby upewnić się, że Twój telefon będzie działał za granicą i, jeśli to konieczne, dodaj plan międzynarodowy do swojej usługi. Sprawdź oferty, takie jak bezpłatne SMS-y międzynarodowe, połączenia lub kilka przydziałów międzynarodowej transmisji danych. Jeśli zagraniczny plan nie jest technicznie wykonalny lub po prostu nie pasuje do budżetu, dowiedz się, jaka dokładnie zostanie naliczona opłata za minutę, jeśli odbierzesz połączenie podczas pobytu za granicą, i upewnij się, że wyłączysz międzynarodowy roaming danych smartfona jak tylko dotrzesz do celu.

Karty SIM i aplikacje

Jeśli zmieniłeś ustawienia telefonu, aby umożliwić działania wielu operatorom komórkowym (lub „odblokować” swój telefon), odbierz zagraniczną kartę SIM po przybyciu na lotnisko. Zmiana karty SIM pozwoli Ci uzyskać lokalny numer telefonu, umożliwiając wykonywanie połączeń i wysyłanie wiadomości tekstowych.

Zanim odjedziesz, skorzystaj z wygodnej domowej sieci Wi-Fi, aby pobrać trochę aplikacji przed wyruszeniem w podróż i wyszukaj w App Store lub Google Play przeglądarkę wydajną pod kątem danych, taką jak Opera Mini lub TextOnly. Te specjalistyczne przeglądarki mobilne kompresują strony i wyświetlają tylko podstawowe informacje, aby ograniczyć wykorzystanie danych. Podobnie poszukaj aplikacji oszczędzających dane i korzystaj z ustawień urządzenia, by ograniczyć działanie aplikacji, które zużywają dużo danych lub je usuń.

Wyłącz automatyczne aktualizacje

Podczas podróży ręcznie zmień ustawienia smartfona lub tabletu, aby zapobiec automatycznym aktualizacjom, ograniczyć dane w tle i ograniczyć wykorzystanie aplikacji, aby zmniejszyć zużycie baterii. Wyłącz kluczowych winowajców, takich jak e-mail i powiadomienia push, które można ograniczyć tylko do Wi-Fi.

Bez względu na wszystko, unikaj pokusy przesyłania zdjęć lub filmów, chyba że masz wolne Wi-Fi. Twój film HD może kosztować kilkaset megabajtów danych.

Włącz tryb samolotowy

W zależności od abonamentu dane często są równe pieniądzom. O ile to możliwe, ustaw urządzenie w trybie samolotowym i, w razie potrzeby, podłączaj się tylko do lokalnych sieci Wi-Fi. Jest to szczególnie ważne podczas uzyskiwania wskazówek – aplikacje map zużywają duże ilości danych, jeśli nie korzystasz wtedy z sieci Wi-Fi.

Możesz znaleźć darmowe Wi-Fi w kawiarniach, restauracjach, barach, bibliotekach i innych miejscach publicznych (unikaj jednak wysyłania poufnych danych, takich jak informacje o koncie bankowym w tych publicznych sieciach). Możesz także ograniczyć koszty połączeń telefonicznych, korzystając z aplikacji do obsługi wiadomości, takich jak Skype, WhatsApp lub Viber, aby pozostać w kontakcie bez przekraczania limitu minut lub SMS-ów.

Odłóż telefon

Jeśli inwestujesz czas i pieniądze, aby podróżować po całym świecie, odejdź od ekranu i rozkoszuj się lokalną kulturą. To skuteczny sposób na usprawnienie podróży i ograniczenie opłat za przesyłanie danych do minimum.

Gdy koniecznie musisz ponownie się podłączyć, zmniejsz zużycie danych i staraj się łączyć przez sieci Wi-Fi w jak największym stopniu.

Porady dla podróżujących za granicę
5 (100%) 2 votes

 

Zapracowana dziewczyna, uwielbia marketing i nowości technologiczne

Najnowsze posty

Wymyśl swój gadżet marzeń i zgarnij iPhone’a XR!

Świat Baterii świętuje 5 urodziny! Z tej okazji ten największy polski sklep z bateriami i ładowarkami przygotował konkurs z wyjątkowymi

Jaki klimatyzator do sypialni?

Często wybierając klimatyzator do poszczególnych pomieszczeń w domu, zastanawiamy się jak wybrać odpowiedni oraz na co zwrócić uwagę. Podpowiadamy na

Czy zarządzasz swoim WiFi zdalnie?

Czy wiesz, że możesz zarządzać zdalne zarządzanie swoją siecią WiFi? Czy wiesz jakie to niesie korzyści? Niezależnie od tego czy

Zagramy w ciepło-zimno klimatyzatorem?

Szybkie chłodzenie i grzanie za sprawą jednego urządzenia – to musi być AUX! Któż z nas nie zna prostej zabawy

Icy Dock EZConvert Air MB382SP-3B – pełen oddech dla dysków

Icy Dock EZConvert Air MB382SP-3B to adapter przekształcający dysk 2,5″ tak, aby mieścił się w zatoce 3,5″. Akcesorium wyróżnia przewiewna

rabaty czastech

Drogi czytelniku… Mamy dla Ciebie niespodziankę! Uruchomiliśmy stronę o rabatach, kodach promocyjnych i zniżkach!

Otrzymujemy od Was wiele wiadomości w których pytacie się o kody i rabaty na smartfony i inne mobilne przedmioty. Dlatego

liczby ataków hakerskich

Żeby być bezpiecznym, należy dać się zhakować?

Każda firma, bez względu na wielkość i branżę, jest zagrożona atakiem hakerskim. Współcześnie udział w szkoleniu z RODO i hasła

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: