Telewizory Samsung QLED nie wypalają się, to dobry znak dla przyszłych klientów

Autor opublikowano 22/07/2018 16:01
Samsung QLED nie wypalają się

Telewizory Samsung QLED uzyskały certyfikat potwierdzający, że nie występuje w nich efekt wypalenia. Certyfikat przyznany został przez video – uznany niemiecki magazyn o tematyce technologicznej.

Testy przeprowadzone wraz z connect Testlab, międzynarodowym laboratorium badawczym o globalnym zasięgu, objęły wszystkie telewizory Samsung QLED z 2018 roku. Wykazały one, że produkty te są wolne od wypalenia i powidoków, potwierdzając jednocześnie, że telewizory QLED 2018 są jednymi z najbardziej wytrzymałych wyświetlaczy dostępnych obecnie na rynku.

Wymagania względem ekranów telewizyjnych stale rosną m.in. poprzez rozwój technologii, takich jak High Dynamic Range (HDR). Ryzyko wypalenia ma szczególne znaczenie dla użytkowników wybierających telewizory z segmentu premium.

Aby sprawdzić, czy wyświetlacze sprostają wysokim wymaganiom w zakresie wydajności, współpracujący z magazynem video i connect Testlab eksperci w dziedzinie telewizorów przeprowadzili badanie certyfikujące. W oparciu o Information Display Measurements Standard (IDMS), międzynarodową normę dotyczącą pomiarów wyświetlaczy, przeprowadzili oni testy, skupiając się na jakości wyświetlanego przez telewizory QLED obrazu HDR.

Telewizory Samsung QLED (Quantum Dot Light-Emitting Diode), przeszły test obciążeniowy i otrzymały certyfikat potwierdzający „brak efektu wypalenia” i „brak powidoków”. Podczas 72-godzinnego badania testerzy wykonali pomiary mające na celu sprawdzenie efektu wypalenia, który może być spowodowany statycznymi elementami obrazu. Efekt ten – nazywany również „efektem pamięci”, „zjawami”, „przetrzymaniem obrazu” lub „wypaleniem” – w widoczny sposób pogarsza jakość obrazu telewizora.

W przypadku niektórych technologii efekt pamięci zaczyna świecić po minucie używania telewizora, jeśli na ekranie wyświetlane są statyczne elementy o wysokiej jasności. Dlatego telewizory QLED TV podczas testu przez dłuższy czas wyświetlały wzór szachownicy – ciemne i bardzo jasne, białe elementy.

Ponadto inżynierowie przeprowadzający badanie dodali do obrazu testowego zmienne elementy tekstowe i migającą białą ramkę, dzięki czemu nie mogło zacząć działać automatyczne wykrywanie nieruchomych obrazów, powszechne w nowoczesnych telewizorach HDR. Pomogło to testerom stworzyć warunki zbliżone do gier z technologią HDR. Oprócz standardowej analizy badacze użyli również ciemnoszarych obrazów o jasności 10 nitów, które pokazują, czy ciemne piksele ulegają rozjaśnieniu.

Pomiary wykazały, że rygorystyczne testy nie miały wpływu na badane telewizory Samsung QLED.

Biorąc pod uwagę fakt, że jakość obrazu na ekranie telewizora jest mocno obniżona w wyniku powidoków i efektu wypalenia – zwłaszcza po wyemitowaniu obrazu w jakości HDR o skrajnych wartościach jasności – telewizory Samsung QLED to dobry wybór dla tych, którzy chcą zainwestować w sprzęt wysokiej klasy.

– Każdy, kto jest szczególnie wrażliwy na powidoki i chce ich uniknąć podczas wieloletniego użytkowania, może czuć się bezpiecznie zarówno jeśli chodzi o telewizory LCD, jak i QLED – podsumowują eksperci, którzy przeprowadzili testy.

Telewizory Samsung QLED nie wypalają się, to dobry znak dla przyszłych klientów
5 (100%) 2 votes

 

Jestem zaciekawiony światem nowości technologicznych. Twardo stąpam po ziemi. Uwielbiam czytać, słuchać muzyki, podróżować i markę Xiaomi. W wolnych chwilach jeżdżę na rolkach. Kocham delikatną kawę i żelki.

Najnowsze posty

Dzisiaj w Katowicach Xiaomi otwiera kolejny salon, takie promocje czekają

Dzisiaj w Katowicach Xiaomi otwiera Mi Store, takie promocje czekają

Dzisiaj o godzinie 10:00 w Katowicach Xiaomi otworzy swój piąty autoryzowany Mi Store. Salon mieścić się będzie w Galerii Katowickiej.

Xiaomi Mi MIX 3 5G Snapdragon 855

Xiaomi Mi MIX 3 z 5G i Snapdragonem 855 pokazany w Chinach

Xiaomi zaprezentowało wersję 5G Mi MIX 3 na konferencji w China Mobile Global Partner. Jest to jeden z pierwszych smartfonów

Icy Dock Flex-Fit Quinto MB344SPO

Wykorzystaj zatokę 5,25″ z Icy Dock Flex-Fit Quinto MB344SPO

Icy Dock Flex-Fit Quinto MB344SPO to akcesorium mieszczące w sobie napęd optyczny oraz dyski 2,5″ w jednej zatoce 5,25″. Maksymalna

Systemy mini VRF marki AUX

Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniego rodzaju urządzeń do instalacji klimatyzacji mamy do wyboru wiele rozwiązań. Jednym z nich są systemy

produkty marki Green Cell

Doładuj się na Święta

Wielkimi krokami zbliża się 6 grudnia, a wraz z nim Mikołajki. Z tej okazji Świat Baterii przygotował specjalne promocje. Świąteczne

To zagrożenie jest praktycznie wszędzie! Publiczne WiFi.

Zanim połączysz się z publiczną siecią WiFi – przeczytaj o zagrożeniach i wskazówkach jak ich uniknąć Zastanów się kiedy ostatnio

15 lat masowej wysyłki

15 lat masowej wysyłki SMS-ów

W tym roku SerwerSMS.pl, firma, która jako pierwsza w Polsce stworzyła i udostępniła narzędzie do masowej wysyłki wiadomości SMS, obchodzi

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: