Samsung dołączył do kampanii „Zielona Wstążka #DlaPlanety”

Autor opublikowano 05/06/2018 21:10
samsung zielona wstążka dla planety

Samsung Polska dołączył do kampanii „Zielona Wstążka #DlaPlanety”, która została zainaugurowana 5 czerwca 2018 r., w Światowym Dniu Środowiska. Akcja jest organizowana przez Centrum UNEP/GRID-Warszawa, realizujące w Polsce misję Programu Narodów Zjednoczonych ds. Środowiska, we współpracy z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawy.

Większość z nas wie o potrzebie ochrony naszej planety, ale nie zawsze pamiętamy, by robić to na co dzień. Wystarczą niewielkie zmiany w nawykach, takie jak segregowanie odpadów czy wybieranie energooszczędnych urządzeń, by mieć wpływ na stan środowiska naturalnego. W podjęciu konkretnych zobowiązań pomoże formularz dostępny od 5 czerwca br. na stronie internetowej DlaPlanety.pl.

Pojawią się tam propozycje prostych, konkretnych działań na rzecz ograniczenia naszej presji na środowisko. Tego dnia animatorzy kampanii, wyposażeni w tablety SAMSUNG, zbierają również ekopostanowienia od Warszawiaków i turystów na głównych traktach komunikacyjnych miasta (m.in. stacje mera, główne place itp.). Osoby, które wesprą akcję, będą mogły przypiąć sobie specjalną zieloną wstążkę, także wirtualnie (poprzez nakładkę na profil na Facebooku), i tym samym zachęcić innych do udziału w kampanii.

Akcja „Zielona Wstążka #DlaPlanety” to jedna z wielu inicjatyw Samsunga z myślą o ochronie środowiska. Firma opracowuje nowe technologie i rozwiązania, by produkowane urządzenia były coraz bardziej wydajne oraz by w efekcie recyklingu można było je ponownie wykorzystywać do produkcji kolejnych.

Dzięki wizji firmy Samsung związanej z efektywnością wykorzystania zasobów, do 2020 tempo recyklingu odpadów produkcyjnych ma wzrosnąć do poziomu 95%. Firma też konsekwentnie współpracuje z organizacjami odzysku elektrośmieci w ramach realizacji dyrektywy WEEE (ang. Waste of Electrical and Electronic Equipment / pol. zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny), przez którą zużyty sprzęt zostaje przekazany specjalistycznym zakładom odzyskującym surowce.

Samsung skupia też sporą uwagę na kwestiach dotyczących edukacji, dlatego tak chętnie dołączył do kampanii z okazji Światowego Dnia Środowiska. Na co dzień, w ramach realizowanych przez siebie programów jak np. Mistrzowie Kodowania, uczy najmłodsze pokolenia świadomego korzystania z nowych technologii.

Zamiast rezygnować z urządzeń elektrycznych, warto nabyć dobre, codzienne nawyki, które przyczynią się do zmniejszenia zużycia zasobów. – mówi Magdalena Olborska z Samsung Electronics Polska. – Warto pamiętać, że na przykład smartfon jest wydajniejszy, gdy ma silne pole zasięgu, gdy wyłączone są aplikacje w tle, z których obecnie nie korzystamy oraz że zamiast wymieniać telefon na nowy, czasami wystarczy naprawić tylko jedną jego część. – wymienia.

Samsung dołączył do kampanii „Zielona Wstążka #DlaPlanety”
Oceń

 

Jestem zaciekawiony światem nowości technologicznych. Twardo stąpam po ziemi. Uwielbiam czytać, słuchać muzyki, podróżować i markę Xiaomi. W wolnych chwilach jeżdżę na rolkach. Kocham delikatną kawę i żelki.

Najnowsze posty

Dzisiaj w Katowicach Xiaomi otwiera kolejny salon, takie promocje czekają

Dzisiaj w Katowicach Xiaomi otwiera Mi Store, takie promocje czekają

Dzisiaj o godzinie 10:00 w Katowicach Xiaomi otworzy swój piąty autoryzowany Mi Store. Salon mieścić się będzie w Galerii Katowickiej.

Xiaomi Mi MIX 3 5G Snapdragon 855

Xiaomi Mi MIX 3 z 5G i Snapdragonem 855 pokazany w Chinach

Xiaomi zaprezentowało wersję 5G Mi MIX 3 na konferencji w China Mobile Global Partner. Jest to jeden z pierwszych smartfonów

Icy Dock Flex-Fit Quinto MB344SPO

Wykorzystaj zatokę 5,25″ z Icy Dock Flex-Fit Quinto MB344SPO

Icy Dock Flex-Fit Quinto MB344SPO to akcesorium mieszczące w sobie napęd optyczny oraz dyski 2,5″ w jednej zatoce 5,25″. Maksymalna

produkty marki Green Cell

Doładuj się na Święta

Wielkimi krokami zbliża się 6 grudnia, a wraz z nim Mikołajki. Z tej okazji Świat Baterii przygotował specjalne promocje. Świąteczne

To zagrożenie jest praktycznie wszędzie! Publiczne WiFi.

Zanim połączysz się z publiczną siecią WiFi – przeczytaj o zagrożeniach i wskazówkach jak ich uniknąć Zastanów się kiedy ostatnio

15 lat masowej wysyłki

15 lat masowej wysyłki SMS-ów

W tym roku SerwerSMS.pl, firma, która jako pierwsza w Polsce stworzyła i udostępniła narzędzie do masowej wysyłki wiadomości SMS, obchodzi

Icy Dock EZ-Fit Lite MB290SP-B

Icy Dock EZ-Fit Lite MB290SP-B – lekkość i chłodzenie w jednym

Icy Dock EZ-Fit Lite MB290SP-B to adapter, dzięki któremu użytkownik może zastosować w swoim systemie 2x dyski 2,5″ HDD/SSD IDE

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: