Smart TV w centrum domowego ekosystemu

Autor opublikowano 19/06/2018 11:15
Smart TV

W ubiegłym roku więcej niż 7 na 10 sprzedanych na świecie telewizorów Samsung stanowiły modele „inteligentne”. Według badań rynkowych przeprowadzonych przez IHS Markit sprzedaż takich urządzeń na rynku globalnym przekroczyła już 60%. Biorąc pod uwagę, że w 2013 roku odsetek ten wynosił 35% jest to wzrost znaczący. Wynik ten odzwierciedla rosnący popyt na łatwe w obsłudze, przystępne i inteligentne urządzenia.

Firma Samsung od wielu lat rozwija możliwości swoich telewizorów również w tym zakresie. W Nowym Jorku wiosną zaprezentowano telewizor QLED z dodaną m.in. sztuczną inteligencją (AI) oraz Internetem Rzeczy (IoT). W przyszłości użytkownicy mogą także liczyć na uproszczoną i bardziej intuicyjną obsługę – począwszy od pierwszego uruchomienia, przez konfigurację, aż po łączenie i współpracę z innymi urządzeniami. Co więcej, telewizory pozwalają teraz nie tylko przesyłać treści na podłączone urządzenia, ale także zarządzać nimi. To efekt prac firmy Samsung, których celem jest poprawa doświadczeń użytkownika i coraz lepsze dopasowanie do jego oczekiwań. Jest to możliwe dzięki wprowadzeniu rozwiązań, takich jak Bixby1 czy spójna platforma IoT.

Łatwa i szybka konfiguracja

W przypadku nowego telewizora pierwszy krok to oczywiście konfiguracja systemu. Dzięki zastosowaniu nowych rozwiązań, w tym roku podczas wprowadzania ustawień, telewizor2automatycznie połączy się ze smartfonem Samsung użytkownika (lub jakimkolwiek innym jego urządzeniem z zainstalowaną aplikacją SmartThings) i rozpocznie konfigurację. Informacje sieciowe, takie np. jak hasła do usług VOD czy serwisów muzycznych ze smartfona zostaną udostępnione, a telewizor natychmiast połączy się z tą samą siecią Wi‑Fi w której pracuje telefon. Co więcej jeśli smartfon użytkownika jest już podłączony do konta Samsung, ta informacja także zostanie przekazana do telewizora.

Już na etapie konfiguracji użytkownik może wybrać, z których aplikacji zainstalowanych na telefonie chce korzystać na swoim Smart TV. Aby ułatwić nawigację w przyszłości, ulubione „appki” można dodać do ekranu głównego, by zawsze mieć je pod ręką. Zostanie też udostępniona funkcja Effortless Login, która udostępni dane logowania z telefonu i zapamięta je. Telewizor QLED umożliwia również natychmiastowy dostęp do ulubionych mediów społecznościowych i streamingowych aplikacji muzycznych.

IoT: jedna aplikacja dla wielu urządzeń

Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez dostawcę rozwiązań biznesowych, firmę CSG z maja 2018 roku na grupie 2000 osób, 9 na 10 konsumentów posiada już urządzenia obsługujące IoT, a połowa kupujących oczekuje, że Internet Rzeczy uprości wykonywanie różnych prac domowych. Mimo to procedura podłączania telewizora do urządzeń peryferyjnych dla wielu osób jest uciążliwa. Telewizory QLED z 2018 roku raz na zawsze poradziły sobie z tym problemem za pomocą SmartThings3 – zintegrowanej platformy IoT.

Jak korzystać ze SmartThings?

Użytkownik może włączyć aplikację SmartThings4 na smartfonie i wybrać opcję „Dodaj urządzenie”, by automatycznie wyszukać wszystkie znajdujące się w domu, obsługujące IoT sprzęty, z którymi można się połączyć, np. urządzenia AGD, jak pralki czy lodówki. W takich połączonych domach informacje dotyczące poszczególnych urządzeń można bez trudu sprawdzić na największym w domu ekranie za pomocą dedykowanego panelu IoT. Tym samym telewizor przekształca się w domowe centrum dowodzenia: użytkownik może np. podejrzeć czas pozostały do zakończenia cyklu prania, naładować i uruchomić odkurzacz PowerBot czy zobaczyć, co kryje się w lodówce Family Hub.

Nowy rodzinny komunikator w sercu domu

Dzięki nowej aplikacji Galeria, która znajduje się na telewizorze, widzowie będą mogli szybko i łatwo przejrzeć zdjęcia i filmy zarejestrowane na smartfonie. Fotografie i wideo można przesłać do połączonej z kontem użytkownika Chmury Samsung i obejrzeć na dużym ekranie. Na przykład zdjęcia zrobione smartfonem podczas podróży można natychmiast udostępnić rodzinie. Aplikacja Galeria umożliwia też wyświetlenie tych samych treści na lodówce Family Hub.

1Usługa nie jest jeszcze dostępna w języku polskim.
2Dotyczy wybranych modeli.
3Aplikacja SmartThings obsługiwana jest na urządzeniach z Android 7.0 oraz iOS 10 Iub nowszymi wersjami tych systemów. Na smartfonach Galaxy aplikacja SmartThings dostępna jest na urządzeniach z Android 6.0 lub nowszą wersją systemu.
4Poszczególne funkcje i dostępność mogą się różnić w zależności od regionu i rynku.

Błąd w pisowni? Powiadom nas o tym zaznaczając błędny tekst w artykule, a następnie wciśnij Ctrl+Enter.

 

Zaciekawiony światem nowości technologicznych. Twardo stąpający po ziemi fan gadżetów i marki Xiaomi.

Najnowsze posty

AUX z 7 letnią gwarancją

Oferta komercyjna od AUX z 7 letnią gwarancją

Polski dystrybutor marki AUX, firma Action Energy posiada w swojej ofercie urządzenia komercyjne z 7-letnią gwarancją! Dlaczego warto wybrać urządzenia

Skriware

Skriware pozyskał 4,5 mln zł na doskonalenie ekosystemu uczącego dzieci robotyki, programowania i druku 3D

Skriware, polski startup dostarczający autorskie rozwiązania edukacyjne oparte o technologię druku 3D, pozyskał 4,5 mln zł dofinansowania od Narodowego Centrum

Google maps 3D

Google wprowadza 3D świat w swoich mapach

Płaskoziemcy rozpowszechniają swoją głupią tezę, aż Google dodaje nowy tryb 3D w Google Maps, który jest dostępny w wersji przeglądowej na

Premiera Samsunga Galaxy Note 9

Pudełko wraz z specyfikacją i ceną Samsunga Galaxy Note 9

Premiera Samsunga Galaxy Note 9 zbliża się nieubłaganie i już oficjalnie 9 sierpnia zobaczymy wszystkie nowości związane z tym smartfonem.

Samsung Galaxy Note 9 512 GB

Samsung Galaxy Note 9 będzie 512 GB pamięci, nowy S Pen i duża bateria

Samsung Galaxy Note 9 zgodnie z wcześniejszymi plotkami dostanie wersję z pamięcią 512 GB, którą można jeszcze rozszerzyć za pomocą

polandrock festiwal

Na Pol’and’Rock Festiwal nie zapomnij spakować… smartfona!

Już tylko tydzień dzieli nas od niesamowitego, muzycznego wydarzenia w Kostrzynie nad Odrą. Tysiące fanów w każdym wieku zjadą się,

Smanos DB-20

Widzieć przez ściany? – to możliwe!

Marzyłeś kiedyś o możliwości widzenia przez ściany i drzwi? Dziś jest to możliwe! Na rynku smart home pojawiło się wiele

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: