Test mobilnej strony za darmo od Google z szczegółowym raportem

Autor opublikowano 02/05/2018 12:47

Test mobilnej strony to nic innego jak sprawdzenie kodu HTML i motywów oraz reszty dodatkowych rzeczy na stronie jak obrazów, wtyczek i ilości treści. Google z najnowszymi wynikami zebranymi przez społeczność, pomaga w udoskonaleniu każdej witryny!

Czy wiecie, że nawet 50% użytkowników (gości) wychodzi i unika strony która ładuje się dłużej, niż konkurencja? Sam dowiedziałem się, że czastech.pl ładuję się około 7sekund i to jest mało satysfakcjonującym wynikiem, dlatego troszkę biorę się za przyśpieszenie strony.

Taki test szybkości mobilnej strony zrobimy przechodząc pod adres https://testmysite.withgoogle.com/intl/pl-pl wyświetli się okienko do wpisania linku do strony, którą chcemy zbadać.

Nastąpi test mobilnej strony który potrwa około 60 sekund. Google w tym czasie przetestuje stronę pod względem kompresji obrazów, zagęszczenia kodu HTML i PHP, CSS, a nawet spojrzy na treści zawarte, długości wpisów itp. Jest to bardzo dobry test.

test mobilnej strony

Po wykonaniu test dowiemy się na pierwszym planie ile ładuje się nasza strona w sekundach. Jak dobry Google Wujek mówi „obrazy mają duży wpływ na szybkość ładowania się witryny”. Na dodatkowe informację spojrzymy z szeroko otwartymi oczami, ponieważ dowiemy się ile mniej więcej osób ucieka z strony ze względu na czas ładowania treści. Przyznam się, że 7 sekund to już sporo, zwłaszcza przy połączeniu 3G.

test mobilnej strony

W porównaniu do konkurencji Google pokaże informacji w którym miejscu za lub przed konkurencją jesteśmy. Niestety czastech.pl jest w tej złej stronie.

test mobilnej strony

Poniżej prezentuje raport otrzymany po podaniu e-mail. Muszę przyznać, że pozwoli mi on inaczej spojrzeć na treści i przyśpieszanie strony.

Skoro jesteśmy przy urządzeniach mobilnych to na osłodzenie dodam, że niedawno Google zaprezentował listę Najlepsze aplikacje i gry na smartfona według Google? To najnowsza lista! na którą serdecznie zapraszam.

Źródło: Testmysite

Błąd w pisowni? Powiadom nas o tym zaznaczając błędny tekst w artykule, a następnie wciśnij Ctrl+Enter.

 

Zaciekawiony światem nowości technologicznych. Twardo stąpający po ziemi fan gadżetów i marki Xiaomi.

Najnowsze posty

5 złych nawyków technologicznych

5 złych nawyków technologicznych, nad którymi musisz popracować

Firmy znają wartość cyberbezpieczeństwa. Ale czy znają wagę pracowników, jeśli chodzi właśnie o cyberbezpieczeństwo? W końcu pracownicy oferują obecnie najsilniejszą

Unboxing kamery Smanos UFO

Holenderski producent urządzeń smart home posiada w swojej ofercie rzecz nietypową – kamerę UFO, która jest w stanie nagrywać obraz

Jaką pojemność tak naprawdę ma Twój power bank?

Zgrabny power bank o dużej pojemności wydaje się świetnym rozwiązaniem na coraz bardziej energożerne smartfony – pozwoli przecież naładować telefon

HTC U12 Plus test wytrzymałościowy

HTC U12 Plus w teście wytrzymałościowym. Co kryje się pod przezroczystymi pleckami?

HTC U12 Plus w teście wytrzymałościowym radził sobie zupełnie dobrze, co najważniejsze przetrwał i pokazał swoje „wnętrzności” skrywające się pod

Tenda-mesh-1

Sieci mesh już dla każdego

Tradycyjne routery Wi-Fi będą powoli znikać z naszych domów. Pojawią się w nich sieci mesh, które rozwiązują wiele codziennych problemów

Smartfony z największymi bateriami 2018

Smartfony z największymi bateriami w 2018 roku są naprawdę pojemne

Nastały takie czasy, kiedy nie tylko liczy się wydajny smartfon, lecz taki który wytrzyma powyżej dwóch dni przy intensywnym użytkowaniu.

Huawei P20 PRO w teście na wytrzymałość

Huawei P20 PRO w teście na wytrzymałość daje z siebie wszystko

Huawei P20 Pro w teście na wytrzymałość staje się świetnym smartfonem. Pamiętam czasy kiedy jeszcze przed założeniem bloga myślałem o

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: