Test mobilnej strony za darmo od Google z szczegółowym raportem

Autor opublikowano 02/05/2018 12:47

Test mobilnej strony to nic innego jak sprawdzenie kodu HTML i motywów oraz reszty dodatkowych rzeczy na stronie jak obrazów, wtyczek i ilości treści. Google z najnowszymi wynikami zebranymi przez społeczność, pomaga w udoskonaleniu każdej witryny!

Czy wiecie, że nawet 50% użytkowników (gości) wychodzi i unika strony która ładuje się dłużej, niż konkurencja? Sam dowiedziałem się, że czastech.pl ładuję się około 7sekund i to jest mało satysfakcjonującym wynikiem, dlatego troszkę biorę się za przyśpieszenie strony.

Taki test szybkości mobilnej strony zrobimy przechodząc pod adres https://testmysite.withgoogle.com/intl/pl-pl wyświetli się okienko do wpisania linku do strony, którą chcemy zbadać.

Nastąpi test mobilnej strony który potrwa około 60 sekund. Google w tym czasie przetestuje stronę pod względem kompresji obrazów, zagęszczenia kodu HTML i PHP, CSS, a nawet spojrzy na treści zawarte, długości wpisów itp. Jest to bardzo dobry test.

test mobilnej strony

Po wykonaniu test dowiemy się na pierwszym planie ile ładuje się nasza strona w sekundach. Jak dobry Google Wujek mówi „obrazy mają duży wpływ na szybkość ładowania się witryny”. Na dodatkowe informację spojrzymy z szeroko otwartymi oczami, ponieważ dowiemy się ile mniej więcej osób ucieka z strony ze względu na czas ładowania treści. Przyznam się, że 7 sekund to już sporo, zwłaszcza przy połączeniu 3G.

test mobilnej strony

W porównaniu do konkurencji Google pokaże informacji w którym miejscu za lub przed konkurencją jesteśmy. Niestety czastech.pl jest w tej złej stronie.

test mobilnej strony

Poniżej prezentuje raport otrzymany po podaniu e-mail. Muszę przyznać, że pozwoli mi on inaczej spojrzeć na treści i przyśpieszanie strony.

Skoro jesteśmy przy urządzeniach mobilnych to na osłodzenie dodam, że niedawno Google zaprezentował listę Najlepsze aplikacje i gry na smartfona według Google? To najnowsza lista! na którą serdecznie zapraszam.

Źródło: Testmysite

Błąd w pisowni? Powiadom nas o tym zaznaczając błędny tekst w artykule, a następnie wciśnij Ctrl+Enter.
Test mobilnej strony za darmo od Google z szczegółowym raportem
Oceń

 

Zaciekawiony światem nowości technologicznych. Twardo stąpający po ziemi fan gadżetów i marki Xiaomi.

Najnowsze posty

Icy Dock MB411SPO-2B

Test Icy Dock MB411SPO-2B

W dobie cyfryzacji coraz więcej osób przestaje korzystać z fizycznych nośników takich jak płyty CD/DVD. Tym samym napęd optyczny w

test_Linksys_RE6300

Recenzja Linksys Re6300 wzmacniacza zasięgu WiFi

Postanowiliśmy sprawdzić jak działa wzmacniacz WiFi Linksys oraz czy jest rozwiązaniem w przypadku problemów z WiFi w zakątkach domu lub sporego mieszkania.

Smanos X500

Recenzja systemu alarmowego Smanos X500

Dzisiaj zajmiemy się recenzją i testem tego oto systemu alarmowego, czyli Smanos X500. Zapraszam! Na początku oczywiście musimy sobie skonfigurować

Jak wyważyć gimbala?

Jak wyważyć gimbala?

Precyzyjne wyważenie gimbala ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia efektu płynnego i stabilnego obrazu. Dowiedz się na co zwrócić uwagę, przed

Linksys EA8300

Test routera Linksys EA8300

Router Linksys EA8300 Max-Stream oferuje najwyższą prędkość i mnóstwo funkcji dla średnich domów. Funkcje trójpasmowe i MU-MIMO mogą pomóc w

Linksys WRT1900AC

Test routera Linksys WRT1900AC

Linksys WRT1900AC jest długo oczekiwanym następcą oryginalnego i popularnego Linksys WRT54GL. Ten model zyskał na popularności z wielu powodów: był

5 złych nawyków technologicznych

5 złych nawyków technologicznych, nad którymi musisz popracować

Firmy znają wartość cyberbezpieczeństwa. Ale czy znają wagę pracowników, jeśli chodzi właśnie o cyberbezpieczeństwo? W końcu pracownicy oferują obecnie najsilniejszą

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: