Test mobilnej strony za darmo od Google z szczegółowym raportem

Test mobilnej strony to nic innego jak sprawdzenie kodu HTML i motywów oraz reszty dodatkowych rzeczy na stronie jak obrazów, wtyczek i ilości treści. Google z najnowszymi wynikami zebranymi przez społeczność, pomaga w udoskonaleniu każdej witryny!

Czy wiecie, że nawet 50% użytkowników (gości) wychodzi i unika strony która ładuje się dłużej, niż konkurencja? Sam dowiedziałem się, że czastech.pl ładuję się około 7sekund i to jest mało satysfakcjonującym wynikiem, dlatego troszkę biorę się za przyśpieszenie strony.

 

Test mobilnej strony

Taki test szybkości mobilnej strony zrobimy przechodząc pod adres https://testmysite.withgoogle.com/intl/pl-pl wyświetli się okienko do wpisania linku do strony, którą chcemy zbadać.

Nastąpi test mobilnej strony który potrwa około 60 sekund. Google w tym czasie przetestuje stronę pod względem kompresji obrazów, zagęszczenia kodu HTML i PHP, CSS, a nawet spojrzy na treści zawarte, długości wpisów itp. Jest to bardzo dobry test.

test mobilnej strony

Po wykonaniu test dowiemy się na pierwszym planie ile ładuje się nasza strona w sekundach. Jak dobry Google Wujek mówi „obrazy mają duży wpływ na szybkość ładowania się witryny”. Na dodatkowe informację spojrzymy z szeroko otwartymi oczami, ponieważ dowiemy się ile mniej więcej osób ucieka z strony ze względu na czas ładowania treści. Przyznam się, że 7 sekund to już sporo, zwłaszcza przy połączeniu 3G.

test mobilnej strony

 

Jaki wynik będzie poprawny?

W porównaniu do konkurencji Google pokaże informacji w którym miejscu za lub przed konkurencją jesteśmy. Niestety czastech.pl jest w tej złej stronie.

test mobilnej strony

Poniżej prezentuje raport otrzymany po podaniu e-mail. Muszę przyznać, że pozwoli mi on inaczej spojrzeć na treści i przyśpieszanie strony.

 

Skoro jesteśmy przy urządzeniach mobilnych to na osłodzenie dodam, że niedawno Google zaprezentował listę Najlepsze aplikacje i gry na smartfona według Google? To najnowsza lista! na którą serdecznie zapraszam.

 

 


Źródło: TestmysiteJeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas o tym! Zaznacz błędny tekst, a następnie wciśnij kombinacje klawiszy Ctrl+Enter.

Marcin Author

Zaciekawiony światem nowości technologicznych. Twardo stąpający po ziemi fan gadżetów i marki Xiaomi.