Test routera Linksys WRT1900AC

Autor opublikowano 25/07/2018 08:00
Linksys WRT1900AC

Linksys WRT1900AC jest długo oczekiwanym następcą oryginalnego i popularnego Linksys WRT54GL. Ten model zyskał na popularności z wielu powodów: był szybki, łatwy w użyciu i mógł być używany z niestandardowym oprogramowaniem. Jego wszechstronność sprawiła, że ​​jest popularnym wyborem wśród programistów open source i entuzjastów poszukujących większej kontroli nad sposobem działania routerów bezprzewodowych.

Linksys wykorzystał funkcje, dzięki którym jego poprzednik stał się tak popularny, i włączył je do nowoczesnego i niezwykle wydajnego routera bezprzewodowego. WRT1900AC, router firmy Linksys, spełnia ten cel dzięki wyjątkowej przepustowości, funkcjom i niestandardowemu potencjałowi oprogramowania układowego.

Design

Ze względu na swoje mocne elementy wewnętrzne, WRT1900AC jest stosunkowo dużym i ciężkim routerem. Choć nadal można go zamontować na ścianie, jego rozmiar sprawia, że ​​umieszczenie go w różnych pozycjach jest niewygodne, a możliwość przegrzania się sprawia, że ​​nie można go schować w szafce. W przeciwieństwie do innych routerów bezprzewodowych, które sprawdziliśmy, WRT1900AC ma wbudowany wentylator z otworami wentylacyjnymi, które nie mogą być zasłonięte.

Gniazda i porty

Z tyłu tego dwupasmowego routera znajdują się cztery gigabitowe porty LAN, gigabitowy port WAN, port USB 3.0 i port USB 2.0 / eSATA. Oprócz nich dostępny jest również przycisk WPS, przycisk resetowania i przełącznik zasilania.

Prędkości

W przeciwieństwie do poprzedniej wersji najlepszego routera bezprzewodowego Linksys, WRT1900AC jest dwupasmowym urządzeniem, które obsługuje standard 802.11ac. Jako router dwupasmowy, WRT1900AC pozwala na połączenia w pasmach 2,4 GHz i 5 GHz.

W starszym paśmie 2,4 GHz ten router ma imponującą prędkość do 600 Mb/s. Starsze urządzenia, które nie obsługują pasm 5GHz, nadal mogą łączyć się i korzystać z Internetu z prędkością tak dobrą lub lepszą niż dedykowane routery 2,4 GHz. Ponieważ pasma 2,4 GHz mają większy zasięg niż pasma 5 GHz, jest to również przydatne do utrzymywania dostępu do Internetu na większych obszarach.

Ze względu na szerokie zastosowanie pasma 2,4 GHz we wszystkich rodzajach, od telefonów bezprzewodowych po mikrofale, pasmo 5 GHz często oferuje czystszy, mniej przeciążony dostęp do sieci. Dodatkowo pasmo 5 GHz jest kompatybilne z formowaniem wiązki i standardem 802.11ac Wi-Fi.

Technologia formowania wiązki

Beamforming umożliwia routerowi skoncentrowanie sygnału w kierunku podłączonego urządzenia w celu uzyskania silniejszego sygnału. Ale prawdopodobnie największą różnicą jest to, że podczas korzystania ze standardu 802.11ac router może jednocześnie komunikować się z podłączonymi urządzeniami, co zapewnia szybkie połączenie w gospodarstwach domowych z rosnącą liczbą urządzeń bezprzewodowych.

Bezpieczeństwo

Urządzenie Linksys WRT1900AC wyróżnia się nie tylko pod względem wydajności, ale także zapewnia funkcje bezpieczeństwa, których można oczekiwać od wysokiej klasy routera bezprzewodowego. Przede wszystkim zawiera chronioną konfigurację przez Wi-Fi, szyfrowanie WPA2, zaporę SPI (Stateful Packet Inspection) i kontrolę rodzicielską.

Chroniona konfiguracja przez Wi-Fi jest dostępna za pomocą małego niebieskiego przycisku WPS znajdującego się z tyłu routera. Aby bezpiecznie podłączyć urządzenie, wystarczy nacisnąć ten przycisk na routerze i odpowiedni przycisk WPS na urządzeniu, które chcesz podłączyć.

Szyfrowanie WPA2 to najbezpieczniejsza metoda szyfrowania informacji przesyłanych przez sieć bezprzewodową. Informacje są przesyłane w pakietach. W przypadku WPA2 haker może przechwycić pakiet, ale nie będzie mógł uzyskać dostępu do jego zawartości bez klucza szyfrowania, który w odróżnieniu od szyfrowania WEP jest bardzo trudny do odczytania.

Aby zapobiec wysyłaniu szkodliwych pakietów do sieci bezprzewodowej, WRT1900AC posiada zaporę SPI. Ta zapora sprawdza każdy przychodzący pakiet pod kątem legalności. Pakiety z istniejących połączeń będą mogły przejść, a pakiety z nieznanego lub wątpliwego pochodzenia zostaną odrzucone.

Mimo, że nie ma najbardziej wszechstronnej kontroli rodzicielskiej, WRT1900AC pozwala na ograniczenie, które strony są dostępne dla określonych urządzeń, i w którym czasie te urządzenia mogą uzyskać dostęp do Internetu. Nie jest to niezawodna metoda, ale z pewnością pomoże ci dostosować poziomy dostępu do internetu w twoim domu.

Konfiguracja

W naszych testach WRT1900AC był łatwy w konfiguracji i obsłudze. Ma wstępnie skonfigurowaną sieć i wymaga tylko podłączenia do zasilania i do modemu za pomocą kabla Ethernet.

Wstępnie skonfigurowane informacje sieciowe znajdują się na naklejce na spodzie routera. Użyjesz tych informacji, aby podłączyć komputer do sieci. Po podłączeniu klient przeglądarki przeprowadzi Cię przez proces konfiguracji sieci z niestandardowymi nazwami i hasłami.

Konfigurowanie ustawień sieciowych jest łatwe w nawigacji dzięki intuicyjnemu interfejsowi oprogramowania. Za jednym naciśnięciem przycisku możesz łatwo zobaczyć wszystkie podłączone urządzenia, zarządzać firewallem, przekazywaniem portów, kontrolą rodzicielską i innymi. Jeśli utworzysz konto Linksys, możesz uzyskać do niego dostęp zdalnie z dowolnego miejsca na świecie.

Urządzenie Linksys WRT1900AC posiada roczną gwarancję, która chroni użytkownika przed wadami wykonawczymi lub materiałowymi. Strona Linksys zawiera imponującą ilość przydatnych informacji. Jest obszerna sekcja FAQ, formularze, pliki do pobrania i filmy, a także opcja czatu na żywo, aby porozmawiać z przedstawicielem firmy.

Podsumowanie

Ze względu na swój rozmiar i koszt, Linksys WRT1900AC nie jest najlepszym routerem bezprzewodowym dla wszystkich, zwłaszcza jeśli masz ograniczony budżet. Jest to zaawansowany router bezprzewodowy z najlepszą w swojej klasie przepustowością i szeroką gamą przydatnych funkcji. Podobnie jak jego poprzednik, jest on stworzony dla programistów open source i entuzjastów sieci, którzy potrzebują routera, który może być użyty z niestandardowym oprogramowaniem układowym do jak największej kontroli.

Test routera Linksys WRT1900AC
5 (100%) 1 vote

 

Zapracowana dziewczyna, uwielbia marketing i nowości technologiczne

Najnowsze posty

Icy Dock EZConvert Air MB382SP-3B – pełen oddech dla dysków

Icy Dock EZConvert Air MB382SP-3B to adapter przekształcający dysk 2,5″ tak, aby mieścił się w zatoce 3,5″. Akcesorium wyróżnia przewiewna

rabaty czastech

Drogi czytelniku… Mamy dla Ciebie niespodziankę! Uruchomiliśmy stronę o rabatach, kodach promocyjnych i zniżkach!

Otrzymujemy od Was wiele wiadomości w których pytacie się o kody i rabaty na smartfony i inne mobilne przedmioty. Dlatego

Garmin Instinct

Garmin Instinct. Możesz na nim polegać!

Marka Garmin przedstawia Instinct – nowy, wytrzymały zegarek GPS z wbudowanym 3-osiowym kompasem, wysokościomierzem barometrycznym, łącznością z globalnymi systemami nawigacji

liczby ataków hakerskich

Żeby być bezpiecznym, należy dać się zhakować?

Każda firma, bez względu na wielkość i branżę, jest zagrożona atakiem hakerskim. Współcześnie udział w szkoleniu z RODO i hasła

green cell PGA 2018

Doładuj się na PGA 2018

Poznań Game Arena, czyli największe w Polsce targi gier komputerowych oraz technologii, co roku przyciągają rzesze fanów gamingu i urządzeń

klimatyzator ścienny czy przenośny

Wybieramy klimatyzator: ścienny czy przenośny?

Decydując się na urządzenie do naszego domu, rzadko kiedy zdajemy sobie sprawę jak wiele jest rodzajów danego urządzenia. Jak wybrać

test_Linksys_RE6300

Recenzja Linksys Re6300 wzmacniacza zasięgu WiFi

Postanowiliśmy sprawdzić jak działa wzmacniacz WiFi Linksys oraz czy jest rozwiązaniem w przypadku problemów z WiFi w zakątkach domu lub sporego mieszkania.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: