Recenzja zestawu smart home Smanos K1

Autor opublikowano 06/07/2018 14:05
smart home Smanos K1

Smanos, holenderski producent specjalizujący się w systemach alarmowych, wydał zestaw smart home o nazwie K1. Choć niepodobny do K2000, wciąż jest inteligentny i połączony. Jego zgodność z WiFi i Z-Wave pozwala na posiadanie kompletnego i w pełni funkcjonalnego systemu monitoringu domowego.

Opakowanie

Pudełko utrzymane jest w kolorystyce marki (niebieski i czarny). Prosto, klasycznie i skutecznie.

Wewnątrz czekają na nas 4 urządzenia, z których każde jest odpowiednio podpisane na arkuszu. To bardzo rozsądne rozwiązanie, ponieważ po otwarciu na pierwszy rzut oka może się wydawać, że wszystkie elementy wyglądają tak samo. Dopiero po dokładniejszym przyjrzeniu się dostrzeżemy różnice.

Zanim skupimy się na ważnych elementach, rzućmy okiem na dolną część pudełka, która zawiera: ładowarkę, łączniki i dwa kontaktrony w pakiecie.

Są białe, lekkie i o dyskretnym wyglądzie, dzięki czemu nie rzucają się w oczy nad drzwiami tego samego koloru.

Teraz wyjmijmy pozostałe 4 elementy tego zestawu. Na pierwszy rzut oka mogą podejrzanie przypominać słoiki z kremami – są okrągłe, w kolorze białym ze srebrnymi pierścieniami i solidnie wykończone. Każdy element ma swoją własną rolę do spełnienia:

  • Panel kontrolny K1: Jest to serce systemu, które odbiera i przetwarza sygnały z i do bezprzewodowych czujek.
  • Czujnik ruchu: Przechwytuje podejrzane ruchy, jednocześnie ignorując ruch zwierząt poniżej 23kg.
  • Klawiatura: Urządzenie składające się z 4 nienumerycznych klawiszy i obrotowego pierścienia do sterowania całym systemem.
  • Syrena: Emituje potężny dźwięk 90dB, by powstrzymać intruzów.

Urządzenia są wyposażone w system antysabotażowy, który wykrywa, kiedy ktoś próbuje usunąć urządzenie ze ściany.

Zwróćcie uwagę na obecność małego narzędzia, ułatwiającego otwieranie niektórych urządzeń. Genialne.

Konfiguracja K1

Po wybraniu odpowiedniego profilu, wybierz instalację systemu K1. Następnie podłącz przewód zasilający aż dioda LED zacznie migać na niebiesko. W ten sposób masz do dyspozycji kolejne przydatne narzędzie. Znajduje się pod panelem kontrolnym K1 i umożliwia naciśnięcie przycisków Reset oraz WiFi dostępnych tylko przez małe otwory. Przytrzymaj przycisk WiFi przez 3 sekundy, aż dioda LED zacznie migać na czerwono i niebiesko. Następnie wybierz sieć WiFi odpowiadającą twojej centrali i powiąż ją z siecią WiFi w twoim domu. Pamiętaj, by usunąć białe plastiki, które przecinają połączenie między bateriami a urządzeniami dla każdego z nich.

Właśnie zakończyłeś konfigurację swojego urządzenia! Interfejs aplikacji zawiera różne informacje:

Tekst opisuje historię działań centrali. Będziesz się mógł zapoznać ze wszystkimi wydarzeniami, a także ich szczegółami oraz godziną i datą wystąpienia.

4 dolne przyciski służą do zmiany stanów zdalnych: SOS, Dom, Uzbrojony, Nieuzbrojony.

Możesz także wybrać tryb za pomocą kontrolki. Aby to zrobić, będziesz musiał przekręcić srebrny pierścień w lewo lub w prawo – w zależności od tego, co chcesz zrobić – a następnie podać tajny kod.

Tryby

Możesz je kontrolować bezpośrednio w panelu kontrolnym lub aplikacji.

Dom

Konfiguracja ręczna: Obróć srebrny pierścień w prawo, a następnie w lewo, po czym podaj tajny kod.
Jak sama nazwa wskazuje, to tryb włączany wtedy, kiedy jesteś w domu. Wyłącza wykrywacz ruchu, dzięki czemu Ty i członkowie Twojej rodziny możecie poruszać się swobodnie po domu bez podnoszenia alarmu. Niemniej jednak czujniki zamontowane na drzwiach i oknach – kontaktrony – pozostają aktywne, by uniknąć jakichkolwiek prób wtargnięcia, gdy śpisz lub jesteś zajęty. Trzeba jednak pamiętać o wyłączeniu tego trybu, kiedy chcemy wyjść przez drzwi wyposażone właśnie w te czujniki. W przeciwnym razie można usłyszeć 90 dB alarmu.

Nieuzbrojony

Konfiguracja ręczna: Obróć srebrny pierścień w lewo i wprowadź tajny kod.
Wszystkie czujniki przestają działać. Tylko te ustawione w tryb 24h będą niezależne od systemu. Pozwalają one na przykład na monitorowanie drzwi skrzynki z prądem, szafki lekarskiej lub miejsc narażonych na zalanie, takich jak zmywarki czy zbiorniki ciepłej wody.

Uzbrojony

Konfiguracja ręczna: Obróć pierścień w prawo i wybierz tajny kod.
Zalecany, gdy nie jesteś w domu. Aktywuje wszystkie systemy nadzoru i natychmiast uruchamia alarm w przypadku podejrzanego zdarzenia. W tym samym czasie otrzymasz również powiadomienie na telefonie.

Podsumowanie

Początkowo może nam się wydawać, że cały system jest niesamowicie trudny do skonfigurowania. Nic bardziej mylnego! Po prostu podłączasz zasilanie i panel sterowania do aplikacji, żeby wszystko działało. Będziesz od tego momentu otrzymywać odpowiednie powiadomienia bezpośrednio w swoim smartfonie. System jest wydajny, a jego mocną stroną jest design i konstrukcja. Już rozumiemy, dlaczego otrzymał nagrody Red Dot Product Design oraz Computex d&i Gold. Dla tych, którzy szukają czegoś kompletnego i maksymalnie funkcjonalnego, ten zestaw z pewnością okaże się idealny.

Błąd w pisowni? Powiadom nas o tym zaznaczając błędny tekst w artykule, a następnie wciśnij Ctrl+Enter.

 

Najnowsze posty

Edimax Pro GS-3008P

Edimax Pro GS-3008P ma, aż 8 portowów switch Web Smart

Edimax Pro GS-3008P to inteligentny przełącznik zarządzalny z 4 gigabitowymi portami PoE +. Zaprojektowany dla małych środowisk biurowych i biur

switch GS-3005P

Nowość w ofercie Edimax – switch GS-3005P

Edimax Pro GS-3005P to inteligentny przełącznik zarządzalny z 4 gigabitowymi portami PoE +. Zaprojektowany dla małych środowisk biurowych i biur

Go4fresh Modern

Recenzja oczyszczacza powietrza Go4fresh Modern z cichym trybem pracy

Zanieczyszczenie powietrza jest jedną z głównych przyczyn zagrożeń naszego środowiska. Możemy jednak z tym walczyć, chociaż by przez oczyszczacz powietrza

xiaomi ładowarka indukcyjna

Xiaomi Mi Max 3 z nową ładowarką indukcyjną

Xiaomi wprowadził bezprzewodową szybką ładowarkę Qi 7,5 w wraz z Mi MIX 2S wcześniej w tym roku. Teraz nowa bezprzewodowa

Tenda nova MW3 – cyk i sieć gotowa

Tenda nova MW3 to młodszy brat modelu MW6, który od czerwca jest dostępny na polskim rynku. Zestaw nova to trzy

Icy Dock prezentuje ToughArmor MB608SP-B

MB608SP-B to w pełni metalowa obudowa na 6 dysków 2,5″ HDD lub SSD SATA 6 Gb/s przeznaczona do użytku w

400 mm F2,8 G Master Sony

Nowy obiektyw stałoogniskowy 400 mm F2,8 G Master od Sony

Nowy superteleobiektyw stałoogniskowy o dużym otworze przysłony to najlżejsza na świecie konstrukcja tego typu, wyróżniająca się znakomitymi parametrami AF, nowatorską

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: