dysk google

To dzięki Dyskowi Google zakochasz się w „chmurze”

Trzeba iść z duchem czasu, a więc po co nosić pendrive, karty pamięci, płyty cd itp., skoro najczęściej mamy pod ręką smartfona? Dysk Google to chmura do przechowywania wszystkich plików online jak i zarówno offline. Czy dodanie, że wszystko jest bez ograniczeń prędkości za darmo, przyciągnie Twoją uwagę?

 

Kto w tych czasach nie ma konta Google? W sumie możemy nie zdawać sobie z tego sprawy, ale np. konto na YouTube.com to też konto Google! Gmail itp. również! Dzięki Dyskowi Google dostajemy z każdym kontem, aż 15 GB przestrzeni na wszystko co tylko chcemy zatrzymać i mieć pod ręką.

 

Do Dysku Google dostaniemy się gdziekolwiek jest połączenie z internetem, a nawet i nie musi być

W ustawieniach danego pliku mamy do dyspozycji przełącznik między online, a offline. To znaczy, że po włączeniu danej opcji, urządzenie pobierze i zachowa plik w pamięci urządzenia. Taki plik można bez problemu skopiować na innego rodzaju urządzenie i pamięć przenośną. Dysk Google został tak zaprogramowany, żeby automatycznie synchronizować pliki, bez obawy, że nie została wykonana kopia zapasowa. Ostatnimi dniami wersja komputerowa Dysku, zmieniła nazwę na „Kopia zapasowa i synchronizacja”.

 

Jakie możliwości daje chmura?

Nieograniczoną przestrzeń na pliki takie jak muzyka, filmy, zdjęcia i aplikacje.
Dostęp do plików online dosłownie wszędzie, gdzie tylko chcemy z nich skorzystać.
Ograniczenie niepotrzebnych dysków pamięci przenośnych.
Zwolnienie miejsca z pamięci urządzenia.
Możliwość nadania dostępu do danego pliku/folderu dla znajomych.

 

15GB to za mało w Dysk Google? Chcesz więcej?

Google przewidziało, że nie każdemu starczy darmowe 15GB, chociaż i tak to jest dużo pamięci. Istnieje możliwość wykupienia miesięcznego pakietu. Ceny są przyzwoite, bo za 100GB płacimy 8.99zł/mc, a za 1000GB to koszt 46.99zł/mc.Jeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas o tym! Zaznacz błędny tekst, a następnie wciśnij kombinacje klawiszy Ctrl+Enter.

Marcin Author

Zaciekawiony światem nowości technologicznych. Twardo stąpający po ziemi fan gadżetów i marki Xiaomi.