To zagrożenie jest praktycznie wszędzie! Publiczne WiFi.

Autor opublikowano 27/11/2018 09:37

Zanim połączysz się z publiczną siecią WiFi – przeczytaj o zagrożeniach i wskazówkach jak ich uniknąć

Zastanów się kiedy ostatnio korzystałeś z publicznej sieci WiFi… Może ostatnio byłeś na kawie ze znajomymi i tam podłączyłeś się do darmowej sieci? A może jesteś osobą, która pracuje zdalnie i poszedłeś popracować trochę w knajpce, gdzie skorzystałeś z “miastowego” WiFi? Przykładów na korzystanie z publicznych hotspotów jest wiele.

Odpowiedz sobie teraz na pytanie: Czy skorzystałeś z legalnego i bezpiecznego połączenia? Niestety mało kiedy zastanawiamy się nad zagrożeniami jakie kryją się za połączeniem z publiczną siecią.

LINKSYS ma dla Was dzisiaj kilka użytecznych wskazówek i porad na co zwrócić uwagę oraz jakie działania podjąć, aby uniknąć np.: kradzieży tożsamości, utraty haseł do rachunków bankowych, loginów i haseł do adresów mailowych, itp. Dodatkowo często hakerzy mają dostęp do naszych przesłanych i pobranych plików.

  • Wyłącz funkcję automatycznego łączenia się z sieciami WiFi

Warto o tym pamiętać, ponieważ tracimy wówczas kontrolę nad wyborem odpowiedniej sieci. Nigdy nie wiadomo czy automatycznie, bez naszej wiedzy, nie podłączyliśmy się do “fejkowego” WiFi.

  • Jeśli chcesz skorzystać z otwartej sieci – dopytaj o nazwę

W miejscach takich jak kawiarnie, puby czy na przykład kina, warto dopytać osoby pracujące tam jak konkretnie nazywa się ich sieć. Może się okazać, że dwa stoliki dalej siedzi haker, który stworzył otwartą sieć o nazwie: KawaTime WiFi, a oryginalnym hotspotem kawiarni będzie KawaTime FreeWiFi. Najlepiej jest oczywiście korzystać z publicznego WiFi, do którego przypisane jest hasło ( np.: będzie napisane w karcie menu ;)).

  • Stosuj różne hasła

Często dla naszej wygody ( lub kiepskiej pamięci ;)) ustawiamy jedno hasło do różnych serwisów. W przypadku wykradnięcia przez hakera 1 hasła ma on dostęp do wielu naszych portali, z których korzystamy. Warto też stosować podwójne uwierzytelnianie. Oprócz podania hasła, np.: także podanie kodu, który przyjdzie w wiadomości SMS.

  • Zainstaluj na swoim urządzeniu antywirusa

Często zainstalowanie antywirusa oraz stosowanie zapory nic albo bardzo niewiele nas kosztuje, a może nas ustrzec przed niemiłymi konsekwencjami kradzieży danych.

  • Nie zapominaj o korzystaniu z bezpiecznych stron

Zanim dokonasz operacji finansowych poprzez swoje urządzenie, sprawdź czy serwis, z którego korzystasz oznaczony jest zieloną kłódką, a adres rozpoczyna się od “https”.

  • Może warto skorzystać z VPN?

Dzięki VPN wszystkie nasze działania w sieci są szyfrowane i kierowane bezpiecznymi kanałami.

LINKSYS – z nim nie zginiesz w sieci ;)

To zagrożenie jest praktycznie wszędzie! Publiczne WiFi.
5 (100%) 1 vote

 

Zapracowana dziewczyna, uwielbia marketing i nowości technologiczne

Najnowsze posty

Dzisiaj w Katowicach Xiaomi otwiera kolejny salon, takie promocje czekają

Dzisiaj w Katowicach Xiaomi otwiera Mi Store, takie promocje czekają

Dzisiaj o godzinie 10:00 w Katowicach Xiaomi otworzy swój piąty autoryzowany Mi Store. Salon mieścić się będzie w Galerii Katowickiej.

Xiaomi Mi MIX 3 5G Snapdragon 855

Xiaomi Mi MIX 3 z 5G i Snapdragonem 855 pokazany w Chinach

Xiaomi zaprezentowało wersję 5G Mi MIX 3 na konferencji w China Mobile Global Partner. Jest to jeden z pierwszych smartfonów

Icy Dock Flex-Fit Quinto MB344SPO

Wykorzystaj zatokę 5,25″ z Icy Dock Flex-Fit Quinto MB344SPO

Icy Dock Flex-Fit Quinto MB344SPO to akcesorium mieszczące w sobie napęd optyczny oraz dyski 2,5″ w jednej zatoce 5,25″. Maksymalna

Systemy mini VRF marki AUX

Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniego rodzaju urządzeń do instalacji klimatyzacji mamy do wyboru wiele rozwiązań. Jednym z nich są systemy

produkty marki Green Cell

Doładuj się na Święta

Wielkimi krokami zbliża się 6 grudnia, a wraz z nim Mikołajki. Z tej okazji Świat Baterii przygotował specjalne promocje. Świąteczne

15 lat masowej wysyłki

15 lat masowej wysyłki SMS-ów

W tym roku SerwerSMS.pl, firma, która jako pierwsza w Polsce stworzyła i udostępniła narzędzie do masowej wysyłki wiadomości SMS, obchodzi

Icy Dock EZ-Fit Lite MB290SP-B

Icy Dock EZ-Fit Lite MB290SP-B – lekkość i chłodzenie w jednym

Icy Dock EZ-Fit Lite MB290SP-B to adapter, dzięki któremu użytkownik może zastosować w swoim systemie 2x dyski 2,5″ HDD/SSD IDE

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: