umidigi z2

Umidigi Z2 z ogromną baterią i ekranem. Ma mieć wyświetlacz jak z IPhone X oraz czytnik linii papilarnych pod nim

Umidigi z2 jak już się powoli okazuje będzie niesamowitym smartfonie, bo tak właśnie reklamuje go producent na grafice urządzenia. Jako pierwszy smartfon ma mieć ekran w technologii OLED i pokrywać cały przód Umidigi Z2. Producent zdecydował się na charakterystyczne wcięcie u góry ekranu, takie jak ma bardzo popularny iPhone X.

 

Umidigi Z2 wprowadza ogromny ekran i baterię

Z tą firmą jest tak, że wszystko jest piękne i takie ma być. Niestety o wadach dowiadujemy się dopiero po zakupie smartfona. W Umidigi S2 Pro występuje (nie jest to wada) słabsze odczytanie palca na ekranie w rogach urządzenia, więc trzeba mocniej docisnąć. Z2 ma posiadać ekran z FullHd+ 2246×1080 pixeli i przekątnej aż 6.2 cali. Jest to obecnie pierwszy na świecie taki smartfon. Ogólnie odnoszę wrażenie dotyczące pierwszych światowych smartfonów od tego producenta. Cena jak już można się domyślić będzie z pewnością adekwatna do jakości.

Bateria natomiast charakteryzować się będzie ogromną pojemnością, która zapewni pełne dwie doby bez ładowarki. Pojemność baterii to, aż 7000mAh z funkcją szybkiego ładowania.

 

Umidigi Z2 potrafi więcej

Głośną plotką dotyczącą Z2 jest czytnik linii papilarnych pod ekranem urządzenia. Więcej na temat tego czytniku opisałem w artykule pt. Clear ID FS9500 odblokowanie odciskiem palca, ale gdzie? Co to za nowość? Jaki smartfon to posiada?

Przyszli użytkownicy odczują również pozytywnie cztery aparaty ułatwiające fotografowanie w miarę dobrym świetle. Nie ma co się przygotowywać, że będzie to dzieło sztuki.

 

Wszystko dobrze, a jednak pozbyto się jednej ważnej rzeczy z której korzystam na co dzień

Można liczyć, ze Z2 będzie wyposażony w pamieć nie spadająca poniżej 6 GB i pojemności 128GB. Tutaj przyczepić się tylko i wyłącznie można do procesora, bo jest to MediaTek. Jednakże, pozwoli to na bezbłędną pracę bez zaciec czy lagów.

Na pokładzie prawdopodobnie znajdziemy system Android Oreo 8.0. Co to przykrych rzeczy niemalże pewne będzie zrezygnowanie z portu słuchawkowego Jack. Jest to złym krokiem w tym urządzaniu, ponieważ nie każdy lubi słabą jakość słuchawek Bluetooth. Wspierane szybkie ładowanie obsługuje port USB typu C.

Nowe informacje będziemy przekazywać na bieżąco.

 

 


Źródło: Umidigi

Marcin Author

Zaciekawiony światem nowości technologicznych. Twardo stąpający po ziemi fan gadżetów i marki Xiaomi.