• czw.. lut 2nd, 2023

Samsung Galaxy Z Fold 5 to Come With an S-Pen Slot, New Processor Based on 4nm Process Node: Raport

ByBeata Polak

sty 12, 2023

Samsung Galaxy Z Fold 5 według plotek ma mieć szereg nowych funkcji i usprawnień względem poprzednika.

Samsung Galaxy Z Fold 5, nadchodzący składany smartfon firmy, zostanie podobno zaprezentowany tego lata. Telefon przybędzie jako następca Galaxy Z Fold 4, który został zaprezentowany w zeszłym roku w sierpniu. Podczas gdy Galaxy Z Fold 5 jest miesiące od premiery, spekuluje się, że przyjdzie z nowymi funkcjami i ulepszeniami w stosunku do swojego poprzednika, w tym dedykowanym uchwytem Samsung S-Pen. Mówi się również, że będzie miał duże aktualizacje w zakresie wydajności, aparatu i innych funkcji. Galaxy Z Fold 4 przybył również z kilkoma aktualizacjami w stosunku do Galaxy Z Fold 3, w tym większy 7,6-calowy wyświetlacz Dynamic AMOLED 2X z częstotliwością odświeżania 120 Hz.

Według raportu GizmoChina przez The Pixel, Samsung Galaxy Z Fold 5 będzie podobno pochodzić ze standardowym uchwytem rysika S-Pen. Raport powiedział, że ten nowy dodatek może poprawić ogólny iloraz produktywności składanego urządzenia. Nowy smartfon prawdopodobnie sprawi również, że grubość i waga telefonu będzie cięższa i grubsza.

Według raportu, Samsung Galaxy Z Fold 5 może teraz ważyć 275 gramów i mieć 6,5 mm grubości po rozłożeniu, podczas gdy jego poprzednik Galaxy Z Fold 4 waży 263 gramy.

Dalej raport zauważył również, że telefon może być zasilany przez nowy procesor firmy Qualcomm o nazwie Snapdragon 985 5G SoC oparty na procesorze 4nm. Jednak nie zostało to jeszcze oficjalnie ogłoszone przez producenta półprzewodników. Raport wspomina również o poprzednim artykule, w którym stwierdzono, że Galaxy Z Fold 5 będzie napędzany przez Snapdragon 8 Gen 2 SoC. Tymczasem Galaxy Z Fold 4 pojawił się z Snapdragonem 8+ Gen1 SoC.

Galaxy Z Fold 4 został zaprezentowany globalnie podczas wydarzenia Galaxy Unpacked 10 sierpnia 2022 roku. Jest wyceniony na Rs. 1,54,999 za wariant 12GB RAM + 256GB pamięci masowej. Telefon ma ochronę Corning Gorilla Glass Victus Plus na wyświetlaczu i działa na systemie Android 12 opartym na OneUI 4.1.1. Będzie wyposażony w boczne czujniki linii papilarnych do uwierzytelniania biometrycznego.