Wyszukiwanie obrazem znikło z Google. Tak jak szybko się go pozbyli, tak szybko powstała wtyczka przywracająca tę możliwość.

Autor opublikowano 29/03/2018 15:36

Wyszukiwanie obrazem jest bardzo pożyteczną funkcją do szybkiego wyszukania większego rozmiaru obrazu lub innego kadrowania. Jednak ta opcja nie koniecznie jest użytkowana z jej przeznaczeniem. Pracownicy Google postawili usunąć tę funkcjonalność i zastąpić ją przyciskiem „Zapisz”.

Google chce uniemożliwić pobierania zdjęć, bo jak nie każdy wie. Pobrane zdjęcie może stanowić czyjąś własność prawną, a wykorzystanie takie zdjęcia może skutkować sprawą w sądzie. Kradzenie zdjęć jest bardzo poważnym problemem. Sam osobiście gdy szukam większego rozmiaru grafiki widzę setki kopi porozsyłanych po stronach internetowych.

Zmiany zostały wprowadzone 15 lutego. Tę datę możemy wpisać do kalendarzy, aby co roku być informowanymi o tej małej zbrodni i niedogodności w sprawnym poruszaniu się w sieci. To tylko chwila jak powstaną obejścia tego rodzaju zmiany.

Wyszukiwanie obrazem

Swoją drogą chyba nikt nie chce być okradziony? Dla tych, którzy chcieli by się dowiedzieć jak szybko zostaną okradzeni w internecie. Zapraszam do przeczytania artykułu pt. Jak szybko zostaniesz okradziony w internecie publikując zdjęcia karty do banku?

Tak jak szybko Google pozbyło się tej funkcji, tak szybko powstała wtyczka do Chrome przywracająca tę możliwość. Jednak, aby pocieszyć wszystkich zawiedzionych tymi zmianami. Informuję, że wyszukiwanie obrazem będzie możliwe przez użycie opcji „Szukaj obrazu w Google”. Opcja ta znajduje się w okienku po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na obrazku.

Wyszukiwanie obrazem

Przywracającą funkcjonalność zapewnia wtyczka o nazwie View Image, która jest traktowana jako dodatek do przeglądarki Chrome. To w sumie zabawne, że tak szybko programiści zareagowali. Wtyczka do pobrania jest za darmo.

Od teraz dostajemy bibliotekę zdjęciową pod nazwą „Zapisz„, jest to nie ta sama, wręcz inna funkcjonalność, niż wyszukiwanie obrazem, ale Google zapełniło dziurę biblioteką zdjęciową. Tam znajdziemy wszystkie obrazy w których klikniemy opcję Zapisz. Służy bowiem ona na zasadzie zakładek jak zapisujemy stronę internetową do zakładki, tak biblioteka zdjęciowa zapisuje zdjęcia.

Wyszukiwanie obrazem

Aby usunąć zapisane zdjęcie należy kliknąć na żółtą zakładkę.

Błąd w pisowni? Powiadom nas o tym zaznaczając błędny tekst w artykule, a następnie wciśnij Ctrl+Enter.
Wyszukiwanie obrazem znikło z Google. Tak jak szybko się go pozbyli, tak szybko powstała wtyczka przywracająca tę możliwość.
5 (100%) 1 vote

 

Zaciekawiony światem nowości technologicznych. Twardo stąpający po ziemi fan gadżetów i marki Xiaomi.

Najnowsze posty

Jak wgrać język polski do Xiaomi Amazfit bip

Jak wgrać język polski do Xiaomi Amazfit bip?

Xiaomi szybko przekonuje nas do tego, że Polacy nie gęsi i swój język mają dlatego myślę, że bez sensu będzie korzystać

Icy Dock EZConvert Air MB382SP-3B – pełen oddech dla dysków

Icy Dock EZConvert Air MB382SP-3B to adapter przekształcający dysk 2,5″ tak, aby mieścił się w zatoce 3,5″. Akcesorium wyróżnia przewiewna

rabaty czastech

Drogi czytelniku… Mamy dla Ciebie niespodziankę! Uruchomiliśmy stronę o rabatach, kodach promocyjnych i zniżkach!

Otrzymujemy od Was wiele wiadomości w których pytacie się o kody i rabaty na smartfony i inne mobilne przedmioty. Dlatego

liczby ataków hakerskich

Żeby być bezpiecznym, należy dać się zhakować?

Każda firma, bez względu na wielkość i branżę, jest zagrożona atakiem hakerskim. Współcześnie udział w szkoleniu z RODO i hasła

green cell PGA 2018

Doładuj się na PGA 2018

Poznań Game Arena, czyli największe w Polsce targi gier komputerowych oraz technologii, co roku przyciągają rzesze fanów gamingu i urządzeń

klimatyzator ścienny czy przenośny

Wybieramy klimatyzator: ścienny czy przenośny?

Decydując się na urządzenie do naszego domu, rzadko kiedy zdajemy sobie sprawę jak wiele jest rodzajów danego urządzenia. Jak wybrać

Icy Dock MB994IKO-3SB

Icy Dock MB994IKO-3SB – dyski i napęd optyczny w jednej kieszeni

MB994IKO-3SB to wytrzymała, w pełni metalowa, podwójna kieszeń na 2,5-calowe dyski SATA/SAS i napęd optyczny (ODD) do użytku w pojedynczej

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: